Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bggmnd

    kezdő

    Sziasztok!

    Alaplap választásban kérném a segítségeteket:

    1. Mennyit szánsz az alaplapra?
    60-80 ezer forint
    2. Milyen hardverek alá szeretnéd?

    Processzor: Intel Core i7-10700K
    Memória: jelenleg ami van: G.SKILL 16 GB KIT DDR4 3200 MHz CL14 Trident Z, viszont amennyiben ajánlott akkor váltanék jobbra a későbbiekben.
    Videókártya: RTX 2080
    3. Milyen méretű lapot szeretnél?
    ATX, nem szeretem a kisebb lapokat, mert valamilyen hátránnyal járnak általában.
    4. Milyen bővítőhelyekre van szükséged? (USB,SATA,PCI,PCI-E,...)
    - Szeretnék kettő darab NVME SSD-t használni.
    - A számítógépházon van egy usb-c csatlakozó, azt szeretném ha rá lehetne kötni az alaplapra.
    - PCI-E csatlakozóból szeretném, ha lenne 2 db, esetleges későbbi SLI miatt, de ez nem kötelező elvárás
    - Nagyjából ennyi, ezen felül nem tudom, hogy mi kellhet még, nem ugrik be más.

    5. DVGA-t vagy IGP-t szeretnél használni és utóbbi esetben milyen kimeneten csatlakoztatnád a monitorodhoz (HDMI,DVI,DP) ?
    DVGA(RTX 2080, későbbiekben 3080) - DP
    6. Szeretnél tuningolni vagy nem?
    Korábban nem tuningoltam még, de nem áll tőlem távol, úgyhogy inkább tervezzünk úgy hogy igen.
    7. Használt, vagy új alaplap?
    Új
    8. Fontos e a lap kinézete (szín, dizájn, rgb,...)
    Nem
    +1: Esetleg szeretnél CF/SLI-t?
    Későbbiekben lehet, de most egyelőre nem számolok ezzel.

    Köszönöm szépen :R

  • bggmnd

    kezdő

    Sziasztok!

    Múlt héten az AMD esemény miatt kicsit elbizonytalanodtam az i7 10700K processzor vásárlásában, viszont számomra nem megfelelő konstrukciók jönnek AMD oldalon, így maradnék az intel mellett.

    Kérlek az alábbi paraméterekkel ajánljatok nekem alaplapot:
    1. Mennyit szánsz az alaplapra?
    60-80 ezer forint
    2. Milyen hardverek alá szeretnéd?

    Processzor: Intel Core i7-10700K
    Memória: jelenleg ami van: G.SKILL 16 GB KIT DDR4 3200 MHz CL14 Trident Z, viszont amennyiben ajánlott akkor váltanék jobbra a későbbiekben.
    Videókártya: RTX 2080
    3. Milyen méretű lapot szeretnél?
    ATX, nem szeretem a kisebb lapokat, mert valamilyen hátránnyal járnak általában.
    4. Milyen bővítőhelyekre van szükséged? (USB,SATA,PCI,PCI-E,...)
    - Szeretnék kettő darab NVME SSD-t használni.
    - A számítógépházon van egy usb-c csatlakozó, azt szeretném ha rá lehetne kötni az alaplapra.
    - PCI-E csatlakozóból szeretném, ha lenne 2 db, esetleges későbbi SLI miatt, de ez nem kötelező elvárás
    - Nagyjából ennyi, ezen felül nem tudom, hogy mi kellhet még, nem ugrik be más.

    5. DVGA-t vagy IGP-t szeretnél használni és utóbbi esetben milyen kimeneten csatlakoztatnád a monitorodhoz (HDMI,DVI,DP) ?
    DVGA(RTX 2080, későbbiekben 3080) - DP
    6. Szeretnél tuningolni vagy nem?
    Korábban nem tuningoltam még, de nem áll tőlem távol, úgyhogy inkább tervezzünk úgy hogy igen.
    7. Használt, vagy új alaplap?
    Új
    8. Fontos e a lap kinézete (szín, dizájn, rgb,...)
    Nem
    +1: Esetleg szeretnél CF/SLI-t?
    Későbbiekben lehet, de most egyelőre nem számolok ezzel.

    Köszönöm szépen :R

  • bggmnd

    kezdő

    válasz Milka 78 #97961 üzenetére

    Szia!

    Kicsit jobban belegondolva lehet, hogy felesleges is az SLI.
    Ha az SLI-től eltekintünk, akkor az MSI MAG Z490 TOMAHAWK jobb paraméterekkel rendelkezik, mint az MSI MPG Z490M Gaming Edge WIfi?

    Ezen felül még az lenne a kérdésem, hogy van értelme 70 ezer forint fölé menni árkategóriában? Milyen pluszt tud nyújtani egy olyan lap ami felette van?

    Köszönöm szépen.

  • bggmnd

    kezdő

    válasz Milka 78 #97967 üzenetére

    rendben!

    köszönöm szépen!
    A Tomahawk-ot fogom vásárolni :R

    [ Szerkesztve ]

  • bggmnd

    kezdő

    Sziasztok!

    A ti ajánlásotokra vásároltam egy MSi MAG Z490 TOMAHAWK alaplapot. Néhány kérdésem lenne a lappal kapcsolatban:

    - 1.: A korábbi alaplapomon nem volt CPU_PWR2 csatlakozó. Ennek milyen jelentősége van? Sajnos vidéken van az alaplapom doboza amiben vannak a kábelek, így egyelőre csak a CPU_PWR1 csatlakozóba tudok kötni tápegységet. Használható úgy, hogy a CPU_PWR2-t nem kötöm be pár hétig?
    - 2.: A ház hűtő ventilátorokat ráköthetem a PUPM_FAN1-re? Egy elosztóba kötnék mindent és az elosztót a PUMP_FAN1-be. Azért gondoltam erre a megoldásra mert az alaplap leírása szerint a CPU_FAN1 illetve a PUMP_FAN1 az ami PWM módot tud, a többi SYS_FAN csatlakozó DC módot tud. A ventilátorok BeQu!et Silent Wings 3 PWM-esek.
    - 3.: Az M2 ssd-hez a hűtőn rajta van már a thermal pad leragasztva egy kék színű anyaggal (gondolom, hogy ne legyen poros). Ha ide nem rakok SSD-t akkor a ragasztó rajta maradhat a thermal PAD-on? (csak akkor húznám le a thermal pad-ról ha már meg lenne az új SSD)
    - 4.: Kicsit mintha ragasztós lenne az alaplap széle. Ha rányomom az ujjam, akkor érzem, hogy ragad. Okozhat ez problémát?

    Köszönöm szépen a segítséget.

Új hozzászólás Aktív témák