Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    Topikgazda

    válasz brickm #463 üzenetére

    Két rendszert ismerek, ahol a crop figyelembe vétele megjelenik az objektív tervezésnél is: MFT és a Fujifilm X. Mindkettőre úgy vásárolsz objektíveket, hogy a népszerű Full Frame (avagy FX) objektívek látószögeit hozzák. A többinél meg ahogy esik, úgy puffan, de itt sem feltétlenül drámai a helyzet. A crop változtatja a kapott látószöget, de ennek figyelembevételével fogsz objektíveket vásárolni amúgy is.

    Hozzáteszem a Fujifilm S2000HD-ban egy 1/2.3" kompakt szenzor van, ilyen kerül ma már az okostelefonokba is. Ehhez képest bármi a felsoroltak közül egy óriás hozzá képest.

    Én a magam részéről ha APS-C-t vennék, akkor már valami újabb generációsat (mint az újabb Fujifilmekben lévő 26 megapixeles Sony szenzor). Régebbi APS-C szenzorok esetén nem drámáznék az MFT kicsit kisebb méretén, főleg ha egy M50 az ellenfél. [link]

    Ha kifejezetten hosszú távra tervezel, akkor talán az MFT már problémás lehet, ki tudja mi lesz a jövője (az egész ipar a Full Frame felé tolódik), de jelenleg az egyik leggazdaságosabb és legkiforrottabb rendszer, nyilván a saját kis kompromisszumaival együtt. De én pont nem a szenzor méretén aggódnék az esetében. :)

    Hozzáteszem az M50 sem egy nagy mellényúlás vázként, de engem a halálba idegesítene a kevés natív objektív.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák