Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lassú Víz

    őstag

    válasz Grga_Pitic #70790 üzenetére

    Az Olympus capture megy, de nem wifin, hanem USB-n. Az OI.Share képességei, pedig elmaradnak az Olympus Capture tudásától. Ez egy olyan szolgáltatás amit a gyártó a drágább vázaiban támogat.

    A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

  • Grga_Pitic

    aktív tag

    válasz Grga_Pitic #70790 üzenetére

    Ha valakit érdekel a WiFi alapú tethered shooting Olympus vázzal, akkor jelentem, sikerült a Camera Control nevű programot működésre bírni Windows alatt:
    [link]

    A kamera IP címét kellett beírni, mert DNS név alapon nem találta meg.

    A kompatibilis vázak listájának a fejlesztő az alábbiakat adta meg: OM-D E-M1, OM-D E-M10, PEN E-P5, PEN E-PL7, Stylus 1, TG-3. E-M10 II-vel is megy (ezzel teszteltem).

    20 percet tudtam vele játszani. Az alábbi feature-öket tudja a fejlesztő szerint, a gyors tapasztalataimmal:
    1. Fotók élő áttöltése a számítógépre WiFin keresztül. Egy RAW ~20 másodperc alatt átment úgy, hogy a fényképező a gép mellett volt. Nagyobb távolságból nem próbáltam. A RAW képet ugyan nem tudta megjeleníteni, de dupla kattal meghívható külső program. Állítható, hogy csak a RAW-t, csak JPEG-et, vagy mindkettőt áttöltse.
    2. Megjeleníthetőek a memóriakártyán lévő képek.
    3. Remote control. Tudtam exponálni, de live view nem volt, ennél a menüpontnál visszaváltott a fényképező LCD-je a WiFis RFID kód megjelenítésére. Ez valszeg tűzfal probléma, mert egzotikusnak tűnő portot használ, később majd kísérletezem vele. Elérhetőek az expozíciós beállítások is.
    4. Távkioldás. Ezt nem próbáltam, majd ha több időm lesz rá.

    Egyelőre jó cuccnak tűnik. :D

Új hozzászólás Aktív témák