Új hozzászólás Aktív témák

  • .mf

    veterán

    válasz Mercutio_ #72272 üzenetére

    Szerintem a szenzor felülete csak egy másodlagos vagy akár sokadlagos tényező, a felbontást előbbre sorolnám, amiben kicsi a különbség (14 vs 16 Mpx). S ha úgy nézzük, a felület is csak fele, tehát az 1/80 vs 1/20 még mindig sokkal nagyobb lemaradás, mintha csak a felület alapján lineárisan arányosítanánk. Szenzor felépítése, jelszintek / erősítés, jelfeldolgozó processzor, rengeteg tényező lehet még ott.

    Dolphin: nekem márpedig ez a személyes tapasztalatom. A normál és szélesebb csodálatosan megy, 9-18 szélesebbik oldalán a 0.5-1s trükközés nélkül is megy; a 20-assal 1/15-1/10 alatt átváltok 2s késleltetésre és úgy akár 1s is sikerül; a 45-össel viszont 1/30 után már váltanom kell a késleltetésre, és úgy is csak 1/25 az, ami még jó eséllyel sikerül, 1/20 és 1/15 már rosszabb arányban vagy csak ritkán. Nincs olyan biztos, remegésmentes kezem (meg szabolcsi pálinkám), mint Mazsinak, de nem csak ennyi. Mástól, máshol is azt hallottam / olvastam, hogy az eredeti EM5 a szélesebbik oldalon remekel, hosszabbnál annyira nem fényes; ellenben az EM5m2-nek már jobb a telés teljesítménye.

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Új hozzászólás Aktív témák