Új hozzászólás Aktív témák

  • Darkness1

    aktív tag

    válasz Mercutio_ #3959 üzenetére

    Így előzetesen, mert a 16-os csak most jött:

    - a legjobb egyértelműen a 30mm-es, nyitva-zárva, mindenhogy
    - a 20mm-es nyitva középen kitűnő, a széleken picit gyengébb, de még mindig jó, rekeszelve a szélek is majdnem utolérik a középső részeket. Viszont én a látószögét jobban kedvelem, emiatt azt használom gyakrabban
    - a 16-os friss, még csak most ismerkedem vele
    - csak a téma határozza meg, hogy mit teszek fel a vázra, övtáskába így is bármelyik váz+obi kombó belemegy. Ha netán kicsit nagyobb oldaltáska/hátizsák/kézitáska van nálam, akkor akár az összeset vihetem, annyira kicsi és könnyű mind
    - a három közül sztem a 20-as kihagyható, a 16+30 páros is elég lehet (de nem adom el a 20-ast :D)
    - ha jpeg-be fotózok (a hétköznapokban sokszor van így), akkor mind a két nagylátónál automata torzítás korrekció van és nem is lehet kikapcsolni. raw esetén persze más a helyzet.
    - ezekhez nekem még van egy 20-50, ami a kitben volt, ennek csak a tele oldalát használom, ezt szeretném jövőre felváltani a beígért 55mm-es pancake-el. Ennyi elég, sőt talán még több is a kelleténél
    - szenzor terén az NX100 nem mai gyerek, viszont ez a pancake sor és az árak nálam abszolút kompenzálják ezt a hátrányt. Amúgy a váz ergonómiája elég jó, én használat közben pl. nem is szoktam sose belépni a menübe, mert minden kint van, ami kell. Viszont a vaku kissé hiányzik, deríteni jól jönne időnként és a külső vaku nincs mindig nálam.

    [ Szerkesztve ]

    No stress, no work Today!

Új hozzászólás Aktív témák