Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mercutio_

    félisten

    válasz attiati #8268 üzenetére

    OK, értem amit írsz, csak az - szerintem - nincs olyan kihatással mint a válság volt. Mármint a forint/euró rallyzik fel-le és ezen lehet keresni/bukni, de ennek "fedezetét" (mivel az árfolyammozgás más makrogazdasági környezetben történik) nem az állam által felvett újabb imf hitel fogja adni, hanem azok, akik a felfelé megindult árfolyam magasabb pontján veszik a valutát mint ahol ki tudnak belőle szállni. (Gondolom én, de javítsatok ki, ha rossz a gondolatmenetem)

    Nem ismerem szakszavakat, szóval inkább egy hasonlattal élnék:
    Van egy kutyatálad. Az, hogy abban hogy lögybölöd a vizet csak a kutyatál tartalmára van hatással, a fürdőkádnyi vízre, amiben a kutyatál úszik nincs/elhanyagolható a hatása. Ugyanígy, ha a fürdőkádnyi vizet meglögybölöd az - mérete miatt - megboríthatja a kutyatálat is, ellenben, ha a fürdőkádban nyugi van az a kutyatál billegését is csillapít(hat)ja.

    Nem azt mondtam, hogy a manyup-pénzek miatt veszik, azt csak azért írtam, mert az mint 2 évnyi puffer olyan biztosíték ami meggátolja, hogy az állam hitelvisszafizetési gondokba ütközzön, így nem lehet arra játszani, hogy emiatt extra haszon realizálható mert az állam úgysem jelent csödöt, inkább imf hitelt vesz fel.

    A forint leértékelődésnél a valutás (belső) eladósodást csak mint egy olyan tételt írtam amire a válság durván kihatott, nem mint egyetlen és legfontosabb okot.

    Azt mondjuk a mai napig nem értem miért nem lehetett hagyni 1-2 bankot bebukni nálunk is, egy kicsit ők is szívhatnának :D

    Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

  • concret_hp

    addikt

    válasz attiati #8268 üzenetére

    "És miután elkezdett gyengülni a forint, ez a devizaadósság még nagyobb teher volt ft-ban kifejezve (és most is). Ennyi erővel akkor még tovább gyengülhetne a ft."

    ő ez azért nem igaz, mert a sok új hitel folyamatos devizabeáramlást eredményezett (kereslet devizára a forint ellenében), ami gyengítette a ft-t, most hogy nagyon durván visszaesett a hitelkihelyezés, ez a hatás kb. eltűnt.

    az usd meg csak ne álljon gyengülő pályára, mert sírni fogok :W

    [ Szerkesztve ]

    vagy fullba vagy sehogy :D

Új hozzászólás Aktív témák