Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fordfairlane

    veterán

    válasz FehérHolló #7726 üzenetére

    Igazán jó lenne, ha reális megoldásokban gondolkodnál.

    Felsoroltam az összes közgazdaságilag lehetséges megoldást. Egész egyszerűen nincs más. Nincs mindent vivő pénzügyi trükk, ami az egész ország gondját automatikusan megoldja.

    Ráadásul alapvetően rossz felfogás, hogy a nyugdíjat a jelenleg dolgozók termelik ki, nem az életed során elvégzett munkád után kapod egy hosszútávú befektetés hozamaként.

    Alapvetően nem olyan rossz az, ha továbbra is van, aki befizet a rendszerbe. Hornék pont a demográfiai problémák miatt vezették be a kötelező mnyp rendszert. De még egyszer hangsúlyozom: Megtakarítani csak úgy lehet, ha a folyó kiadásokon felül teszel félre pénzt. Márpedig a folyó kiadásokat nem fedezik az állami nyugdíjbefizetések, amióta megy a rendszer. 2002 után pláne nem.

    A mostani nyugdíjasoknak egyébként senki nem mondta, hogy a hagyományos nyugdíjrendszerből nem fognak kapni nyugdíjat, így azok nem takarítottak meg pénzt, másrészt nem is nagyon volt rá lehetőségük komoly megtakarításokat felhalmozni (úttörőbélyegben kellett volna nyugdíjmegtakarításokat eszközölniük? Ladában, lakótelepi lakásban? Azok annyit is érnek ma... )

    [ Szerkesztve ]

    x gon' give it to ya

  • fordfairlane

    veterán

    válasz FehérHolló #7726 üzenetére

    Tudom, ma az előbbi a divat, nem benned van a hiba.

    Jó lenne, ha leszállnál a magas lóról. Senkit nem vádolok, senkit nem vontam felelősségre, és senkivel nem személyeskedtem, csupán kifejtettem a véleményem. Tény, hogy nálunk a megtakarítási hajlandóság alacsony, azt viszont figyelembe kell venni, hogy igazából megtakarítani csak az aktív korosztály tud, a nyugdíjasok nem. 82000 Ft az átlagnyugdíj, ezen csökkenteni már csak kínkeservesen lehet. Ha kidobálunk rengeteg embert a rendszerből, akkor nem árt tudni, hogy a koldusok számát növeljük vele, nem a potenciális munkavállalókét.

    x gon' give it to ya

Új hozzászólás Aktív témák