Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attiati

    veterán

    válasz amargo #7672 üzenetére

    "miért ne lépnék át - milyen hátrányom származhat, azonkívül, hogy..."

    Mert ami eddig a saját számládra gyűlt, és saját magadnak gyűjtötted, azt ezentúl berakod a közösbe, és eltűnik a nagy kondérban. Te meg majd reménykedhetsz, hogy 20-40 év múlva az utánad érkezők raknak be elég pénzt a közösbe, amiből meg majd te elmehetsz nyugdíjba.

    "mi lesz azokkal a munkahelyekkel, amelyek most a mnyp miatt léteznek"
    Majd kiderül, mennyire tartós változást lesz ebből. De szerintem sok kicsi mnyp fog beolvadni nagyobbakba.
    Ha ugyanazt a vagyontömeget kevésbé "bonyolult" portfólióba fektetik, akkor kevesebb szakember kell.Ha ugyanazt a vagyontömeget kevesebb nyugdíjpénztár felé osztják szét, akkor is kevesebb szakember kell. Ha meg nem osztják kevesebb felé, és nem olvadnak össze a pénztárak, akkor rosszabb költséghatékonysággal, magasabb díjakkal tudnak dolgozni.

  • Flashcash

    Közösségépítő

    válasz amargo #7672 üzenetére

    -A magánnyugdípénztár egyik legfontosabb tulajdonsága az egyéni számla. Ez azt jelenti, hogy a te neved alatt befizetett vagyon örökölhető és mindenképp te rendelkezel felette, tehát nem vehetik el tőled vagy a családodtól. Abban az estben sem, ha nem éred meg a nyugdíjkorhatárt, vagy ha nem tudod teljesíteni majd az általuk meghatározott feltételeket.

    -Ismert, hogy Magyarországon az elmúlt 20 évben rengetegen elmentek nyugdíjba.
    -Összesen kb. 2,8millió nyugdíjas van magyarországon, ezen kívül még 0,5millió fő kap rendszeres havi ellátást egyéb jogcímeken.
    -ebből 800ezer rokkantnyugdíjas (Szlovákiában 70ezer van, nálunk jó részük orvosok lefizetésével vásárolt magának ellátást az államtól)
    -2008-ban a GDP 11%-a 2800milliárdFT ment el az ellátásokra.

    -A fenti számokat a jelenleg 20-45éves generáción ki kell kompenzálni. Hogyan tudják csökkenteni a nyugdíjkiadásokat majd? Úgy, hogy szigorítják a nyugdíj feltételeit:
    -szigorúbb orvosi ellenőrzés, orvosi bizottságok a rokkantosításnál
    -40-42 év ledolgozott munkaviszonyt írnak elő
    -megemelik a nyugdíjkorhatárt is 65-70 év közé úgy, hogy emellett a várható élettartam kb. 69-70év körül alakul

    Tehát ha átlépek, akkor nem lopnak meg, ez kicsit védelmi pénz szagú..
    Tehát amikor a Selmeci Gabriella felajánlja, hogy lépj vissza az állami rendszerbe, akkor kapsz egy ígéretet rá, hogy majd a 2030-2050-ben érvényes feltételek mellett elmehetsz nyugdíjba, ha pedig nem tudod teljesíteni ezeket a feltételeket akkor az állam jól járt a befizetett pénzeddel.

    Ha viszont nem lépsz át akkor meg azért fogsz rosszul járni, mert az állam szándékosan nem foglalkozik majd a magánynyugdíjpénztárak továbbfejlesztésével valamelyik európai mintát követve. Nekik az az érdekük, hogy mindenki a vagyonával együtt lépjen át egy egyéni számlákkal nem rendelkező, ömlesztett, nem számonkérhető állami rendszerbe, amelyből azonnal elkölthetőek, felhasználhatóak ezek a források.

Új hozzászólás Aktív témák