Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stingy2

    senior tag

    válasz Bugarov #73787 üzenetére

    3 része volt(van) a tőzsdei "pályafutásomnak".
    1, 90-es évek közepétől 2000.08-ig. Telefonálós részvényezés BÉT-en, 90% B&H OTP, MOL, Matáv, Ricsi és tsai.
    2000 nyarán az itt megkeresett pénzből vettem egy lakást, így sikeresen lenulláztam a vagyont, amit utólag nem bánok, mert a köv. pár évben nem lehetett pénzt keresni a piacon.
    2, Tőkegyűjtés, majd kétezres évek közepétől (2005-6 talán)"hobbi szinten" B&H és némi kereskedés. Ez volt a PETI-s korszak, BÉT, egyedi rv. Nagy pénzt nem kerestem vele, inkább útkeresés volt B&H, swing, daytrade. Aztán beütött 2008. ami full kp-ben talált, és televásároltam magam "ócsó otíliával".
    3, OTP-t kiszórtam 2010-11-ben, és a megkeresett pénzt mind USD-be váltottam és irány Amerika, IB. Itt mindennel próbálkoztam, ETF. részvény, kötvény, opciózás, határidő... megint szerencsém (is) volt, mert mint most utólag kiderült, ebben a tizenx évben a tőzsdén bukni nem nagyon lehetett. A dinamikus portfólió kereskedés irányába 2016-körül mentem át, 2018-tól csak azt csinálom, folyamatosan csiszolva a rendszert, de az alapok változatlanok.
    Azt nem tudom, ki miből mennyi idő alatt megy nyugdíjba, azt viszont igen, hogy én sima bolti eladóként kezdtem 93-ban, és így is sikerült a 90-es években 1,5 mFT tőkét összeszedni,(ahogy a mondás tartja: van annak, aki el nem issza...) amiből a tőzsdén 2000-re meglett egy lakás ára hitel nélkül (4,6m). Annyi a trükk, hogy nem picsogni kell, hanem tenni azért, hogy az ember előre jusson. Szerintem...

    [ Szerkesztve ]

    INTJ

Új hozzászólás Aktív témák