Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Flashcash

    Közösségépítő

    válasz Konflikt #7294 üzenetére

    "fix 10 eves, es mar az elejen a 10 ev alatt majd befizetett penz kamatozik.
    azaz pl 10K/ho eseten: 10K x 12(ho) x 10 (ev) = 1,2M kamatozik evi 8-10% al 10 evig, azaz a varhato hozam ebben az esetben 2,2M korul alakulna. azaz kozel 100% a hozam."
    10 éves távon évi 10% fix hozamot elérni úgy, hogy csak tőkevédett befektetésekből válogathatnak, nem valószínű, hogy sikerülni fog. Ezek szerintem ígéretek a valóság ennél azért lejjebb lesz, kérdés mennyivel.
    //2-6% éves hozam minusz kezelési költség? Esetleges büntetőtételek ha 10 év előtt kiszállsz?// ilyen lehetőségeket is érdemes átgondolni.

    (17) Kezdeti költség: Az a költség, amelyet a biztosító a tartam során folyamatosan,
    minden biztosítási évben a 24.§ (1) bekezdése szerint levon.
    Mértéke a tartam első két évében befizetett megtakarítási díjrészek biztosítási
    év eleji – illetve tárgyévi befizetés esetén befizetéskori – aktuális nettó
    eszközértékének évi 5,5%-a és a Hozamfokozó Díj adott biztosítási év eleji
    aktuális nettó eszközértékének évi 2%-a.
    (18) Eredményrész: Az a költség, amelyet a biztosító a tartam során folyamatosan,
    minden biztosítási évben a 24.§ (2) bekezdése szerint levon.
    Mértéke a befektetett megtakarítási díjrész és Hozamfokozó Díj tartam évei
    során keletkező hozama kezdeti költséget meghaladó részének 10%-a. A
    biztosítás megszűnésének évében az eredményrész kiszámítása a piaci vételi
    árfolyam szerint történik.

    "van havi 500 Ft kezelesi koltseg"
    Én rákérdeznék a fenti két bekezdésre az ügynöknél (aki a jutalékot felveszi majd a megkötött szerződés után) és a kérdésem a következő lenne: "Ha valóban havi 500FT a kezelési költség, akkor miért nem az szerepel a szerződési feltételekben, hogy a havi kezelési költség 500FT, miért a fenti két bekezdést tették be helyette?" :))

    Amennyire tudom adókedvezmény sincs már az életbiztosítások után.

    Esetleg a lakáselőtakarék rendszert nézd még meg, 8 éves futamidejük van, de itt se valami magas a hozam és kezelési költségük is van: [link]

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák