Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PredatorZoli

    Topikgazda

    válasz goccer #56606 üzenetére

    Ez nagyon helyzetfüggő és egyénfüggő.
    Nővérem egy másfél szobás 11. kerületi lakást kapott szüleimtől életindítóként. Én 6 évvel fiatalabb vagyok így nekem később (nem olyan régen) lett esedékes, de úgy alakult, hogy álmaim munkáját nem Pesten találtam meg hanem otthonhoz közel vidéken, így nem volt szükségem budai lakásra és egyelőre más lakásra sem, ellenben mivel a pénzügyi és befektetési ismereteim és az ezzel kapcsolatos fegyelmem figyelemre méltóak voltak (volt kitől tanulnom azért családon belül), megkaptam a lakás mai értékét kp-ban, hogy én igazgassam és manageljem. Enyém a kontroll és a felelősség is, ami teljes mértékben rendben is van, nem nyom össze, de ez bizonyára egyénfüggő, van aki talán aludni sem tudna ilyen mérető portfólióval (ami közelebb van a 100m-hez mint a 0-hoz) huszonévesen, így adott esetben jogos lehet, ha ettől inkább megóvják, de nem általános érvényű a dolog.
    Én tisztában vagyok vele hogy ez volt a támogatás és ha elcseszem akkor magamra vethetek így ennek megfelelően kezelem, elherdálni eszemben sincsen, hisz ez lényegében egyúttal a kulcs a pénzügyi függetlenségemhez is és durván 20-30 évnyi jumpstart.
    Egyébként a kicsiben való kezdés bizonyos szempontból nekem is megvolt, mert eddigre már az egyetem alatt összedolgozgatott pénzemből már volt egy kb 10M-es portfólióm amit jelentősebb hibák nélkül akkorra már kezeltem pár éve.
    Azonban természetesen tisztában vagyok vele, hogy nem ez az átlag így az óvatosság sokszor indokolt. Nekem is rengetek (korombeli és idősebb) ismerősöm van, akikre egy macskát is rizikós rábízni, nemhogy milliókat.

Új hozzászólás Aktív témák