Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SzekeresPeti

    tag

    válasz mgoogyi #46193 üzenetére

    "A kevesebb részvénnyel nagyobb lesz a kockázatod, a várható hozamod meg csökken, mert uncompensated risket kapsz ezzel."

    Az uncompensated risk szerintem akkor lép fel, amikor az elérhető hozam növelése nincs arányban az ezzel járó kockázat emelkedésével. A elérhető hozam ettől még nő, kérdés, hogy megéri-e a kockázatot.

    "Ha csak a piac kisebb részét veszed meg, akkor a hozamod negatív és pozitív irányban is eltérhet a piaci hozamtól, de matematikailag valószínűbb, hogy alatta leszel."

    Ezzel tehát azt mondod, hogy a kisebb diverzifikáció szükségtelenül nagyobb kockázatot jelent? Mindez azért nagyban függ attól, milyen részvényekről beszélünk. Hasonlítsuk össze konkrétan az S&P 500-at és a global ETF-eket. Mire alapozod azt a feltevésed, hogy az S&P 500 túlzottan kockázatos a global ETF-ekhez képest, mint amennyivel több a várható hozama?

    Ebben az összehasonlításban maradva szerintem csak abban az esetben van uncompensated risk, ha tegyük fel az S&P 500 átlaghozama 2%-kal jobb mint a global ETF-eké, viszont a kockázati különbség nagyobb annál, mint amit ez a 2 % hozamtöbblet indokol. De mivel az S&P 500 önmagában sem egy aluldiverzifikált valami (500 nagyvállalatból álló portfólió nehogy már aluldiverzifikált legyen), így én inkább túlparázott lépésnek látom a global ETF választást még egy kockázatkerülő kisbefektető számára is.

Új hozzászólás Aktív témák