Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • RM1

    aktív tag

    válasz sss #42558 üzenetére

    "A kiinduló javaslat az volt, hogy ha van megfelelő tőkéd, és jók a kilátásaid, akkor jó vétel lehet egy ingatlan, megfelelő körülmények esetén."
    Pár hozzászólással korábban meg ezt írtad, nem volt szó körülményekről és tőkéről.
    "Nem ismerem az anyagi helyzeted, de ha még nincs saját ingatlanod, akkor elsőnek abba fektess be."

    A srác abban az egy bejegyzésben több részletet leírt, mint te az összes eddigi általános vélekedéseddel, mellébeszéléssel. Nulla tapasztalati, rád specifikus részletet osztottál meg továbbra is, pl. mi volt jobb befektetésed az elmúlt 6-8 évben, vagy bármi lényegi információt. Tettem fel kérdést is, amire persze nem jött válasz, nem meglepő módon.
    Ő leírta mennyi pénz áll rendelkezésre, milyen bevételi forrásai vannak, kell-e neki ez a tőke. Konkrétan azt nem tudtam, ami ki is derült, hogy van-e már saját ingatlana családi ajándékozás által, vagy más kevésbé szerencsés dolgok miatt. Én jelentős kockázatú befektetésbe ennyi pénzt csak biztos (ingatlan) háttérrel tennék, és ezt fontosnak tartottam megosztani, mint lehetséges opció. Ez volt a vonatkozó kérdés mögöttes tartalma, ha nem esett le, ha már azt nem sikerült megnézni, hogy mire írtam azt a választ.

    De úgy gondolom az eddigiek alapján itt nem az volt a cél, hogy befektetési tanácsokat kaphasson más, pláne az nem derült ki, hogy bizonyítottan neked milyen megtérülő befektetésed volt ami alapján a kijelentéseket tetted, vagy hogy pontosan milyen múltbeli pénzügyi sikerek alapján jutottál a következtetésekre, amiket nem sikerült részleteiben kifejteni.
    De téma lezárva részemről, a továbbiakban az efféle eseteket ignorálom, nem ezért csatlakoztam ebbe a topic-ba, és alapvetően nekem is a befektetési portfólióm szélesítése a cél, amihez elfogadok tanácsot és kritikát is. Rossz ötlet volt-e eladni az AMD részvényeket, stb.

    Elnézést a többiektől.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák