Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz aujjobba #41590 üzenetére

    Szakma, hivatástudat. Nem mellesleg azért mert itthon tanul nem kell még itthon is maradnia. Amikor 5-7éve pár évig orvostanhagatókkal/rezidensekkel síeltem olyan 70-80%uk tervezte a külföldre menést.
    Anno amit meséltek kb az van, hogy kijösz 6év egyetemről. Rezidens leszel. 3év. Ezalatt kapsz havi 90-95.000Ftt. Aztán 3év szakorvos. 130-150.000ft neto. :C Ennél az érettségi kell SSCben is többet keresnek.

    Tudtommal 70%uk el is ment. Kint attól függően, hogy kaptak e ingyen lakást, autót, nyelvtanfolyamot 2000-4000euroval indítottak. Amikor bevezették a visszafizetést mosolyogtak gondolom egyet. :)

    A másik ami nincs bent a köztudatban az a túlórák száma. Tömegével dolgoznak heti 60-70ht MOon orvosok. 40évesen észreveszik hogy az életüket áttanulták, átdolgozták se kutyájuk se macskájuk. Sokan ekkor lépnek pl unokatesóm is.

    Én nagyon kiváncsi vagyok a jelenlegi helyzet kikényszerít e változásokat és magasabb GDP arányos finanszírozást. Tippem szerint nem fog, az EÜ drága a propaganda olcsó.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

Új hozzászólás Aktív témák