Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zharkanyi

    tag

    válasz Lex Icon #37057 üzenetére

    Szerintem teljesen mindegy mennyire teszed a stop-loss-t, mert ha az bekövetkezik, akkor már zártál egy pozíciót. Azon elkönyveled a veszteséget és a későbbi vásárlásod már egy másik pozíció lesz.

    Azon agyalni, hogy majd alacsonyabb árfolyamon beszállsz meg színtiszta spekuláció. Ennyi erővel nem is kellett volna venned semmit és azt zárni stop-lossal hanem várni, hogy a piac majd egyszer beszakad.

    Ez nem befektetés, hanem spekuláció.
    Próbálod megverni a piacot azzal, hogy az esést részben kivéded.
    A baj az, hogy az esetek 95%-ban a magánbefektetők nem tudják megverni a piacot. Azzal, hogy zársz és újranyitsz költséged van. Ugyanakkor a stop-loss után sem vagy semmivel kedvezőbb helyzetben a megfelelő beszállási pont megállapításában, mint mikor először beszálltál. Ugyanúgy előfordulhat, hogy lemaradsz az emelkedésről, mert még további esést vársz, mint ahogy az is, hogy veszel és az árfolyam tovább esik (amit lehet újabb stop-loss-al zársz).

    Kisbefektetőnek (mindegy hogy az 100eFt vagy 100 millió) befektetőként buy and hold az egyedül tanácsos stratégia. Igen, ebben valóban benne van az 50%-os bukó is még egy 2500-as ETF esetén is. Ezt fel kell vállalni rövid/középtávon és hosszú távon meglesz a piac által elért hozam. Ha ez a kockázat sok, akkor addig kell növelni a kockázatmentes befektetések arányát a portfólióban, amíg nem érjük el a kívánt kockázati szintet.

    Szerintem a stop-loss, a technikai elemzések és társaik pedig a spekulánsoknak valók.

Új hozzászólás Aktív témák