Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vnorbi

    aktív tag

    válasz Reverting #34506 üzenetére

    Nem tudom, hol olvastad pontosan az ingyenességet, de itt gyakran van egy kis ferdítés. Saját számláról a kincstárba történő beutalás idén illetékmentes lett, ami azt jelenti, hogy az utalásért a banknak nem kell megfizetnie a 0,3% illetéket az állam felé. Az viszont már a bank saját hatásköre, hogy az ügyfél felé milyen költséget számol fel az utalásért. Van, amelyik ad kedvezményt a MÁK-ba történő utalásokra, van amelyik meg nem.

    Nekem is feltűnt ez a szigorúság az online nyitásnál:

    "Kötelezően meg kell jelölnie a pénzintézeténél vezetett fizetési számláját – mivel a Magyar Államkincstár csak erről a számláról fogad és csak erre a számlára teljesít utalási megbízásokat."

    Ez a személyesen nyitott számlánál biztos nem így van, mert tetszőleges (vagy legalábbis egynél több) számlát be lehet állítani, ahová kérhető kiutalás.

    Nekem még az is gyanús, hogy csak a megadott számláról lehetne beutalni. A saját számlámat nem most nyitottam, de nem rémlik, hogy a számlanyitáskor meg kellett volna adni bankszámla adatokat is. Ez itt egy kicsit túl van szigorítva, mert eszerint nem nyithat online számlát olyan ember, akinek nincs valamilyen pénzintézetnél vezetett bankszámlája. Aki személyesen megy oda, viszi a párnacihából a pénzét, azt valószínűleg nem küldik el, hogy előbb tegye be a bankba, aztán majd onnan utalja át (legalábbis a pénztárral is rendelkező MÁK ügyfélszolgálatokon biztos nem).

    Ha még itt elkezdenek levelezni a bankkal, akkor a végén egy hónap alatt sem készülnek el. Erről levélben értesítettek?

    [ Szerkesztve ]

  • net91

    senior tag

    válasz Reverting #34506 üzenetére

    OTP-MÁK utalás nem volt ingyenes, éppen tegnap utaltam. Annak ellenére sem, hogy az a számlaszám van csak regisztrálva a MÁK-nál, ahonnét utaltam.

    Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

Új hozzászólás Aktív témák