Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mgoogyi

    Topikgazda

    válasz Sztenly #33810 üzenetére

    Nem ismerem a 98-as reformnak a nyugdíjpénztárak portfóliójának szabályozására szolgáló részét.
    Ettől függetlenül egy portfóliónak a kötvény része akkor működik jó értéktartóként, ha nincs benne devizakockázat, ezért elég kézenfekvő a magyar állampapír.

    "Tételezzük fel, hogy a világon a részvény mindig jobb hozammal bír mint a kötvény. Ej biztos ez? Miért is vesszük akkor utóbbit inkább itteniek ajánlásai alapján :F"

    Statisztikailag hosszú távon mindent ver a részvény. Garancia természetesen semmire sincs, pl japán részvénypiac.
    Az utóbbi ajánlása azért történik, mert a legtöbben egy részvénybefektetéshez mérten rövid távra terveznek, amire tökéletes a magyar állampapírkínálat. Az állam egyértelműen tereli a lakosságot ebbe az irányba.

    "NEM, nem tölti be jól a szerepét! Ha az államot a te nyugdíjportfóliód hitelezi, te meg az államot az összes adó meg járulék formájában, akkor reménykedj, hogy az újraosztás során neked pozitív a mérleged. Ezt vezesd le.."

    Az államot mindenki hitelezi, aki állampapírt vásárol.
    Aki adózik, az az állam működését finanszírozza(nem hitelezi).
    Újraosztásnál pontosítsd mire gondolsz. Én itt csak annyira, hogy lehetne egy nyugdíjlábunk egy nyugdíjpénztár, a másik a kirovó-felosztó rendszer. Az utóbbi mérlege nyilván kisebb, ha előbbibe megy valamennyi pénz.

    "De előtte értsük meg h az állam meg tőled vonja majd el amit ezekre a papírokra kifizet. Vagy a gyermekeidtől, unokáidtól."
    Akkor ha amerikai állampírt veszek, akkor az amcsik unokáival fizettetem a kamatokat?..
    Az állampapír az ilyen dolog, az állam finaszirozói fizetik a kamatokat. ha nincs állampapírod, akkor nem kapsz kamatot.

    A gyermekeinkből nem lesz elég, hogy a nyugdíjrendszer fennmaradjon elfogadható szinten.
    Az egészségügy ugyanezen az alapon műkdöik és nem látom, hogy jó irányba menne.
    Ez meg az én szubjektív véleményem

Új hozzászólás Aktív témák