Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Louro

    őstag

    válasz Kobe #30539 üzenetére

    Ha top1% + egy átlagos keresetű biztos nem átlagos hitelt kapna.

    Fizetés egy része terhelhető csak. Nem tudom most mennyi a top1%, de kicsit személyesebb példa, bár nem az eredeti számokkal, de ketten keresünk tfh. 600k/hó. Igen, nem átlagos, de nem is annyira kimagasló. Nem vezető beosztásban. Mégis 30m-ig simán hitelképesek vagyunk. Ha jól emlékszem 3 helyen is megvizsgáltattuk.

    A valóságban kismértékben tértem el a számoktól, de úgy, hogy ne torzuljon nagyon.

    Még lehet találni 1m/nm alatti ingatlanokat. Egy 600-650k/nm-rel számolva 46-50nm jönne ki. De itt egy egész korrekt állapotú, belvárosi lakást vettem alapul. Kicsit engedve az igényekből és persze önerőt beletéve bőven jobb is kihozható. Ahol a 75% hitelrész 30m, ott egy 40m lakásról beszélhetünk legalább (negyede az ingatlannak önrész). Szóval máris 60nm felett is vagyunk.

    [link]

    [ Szerkesztve ]

    Mess with the best / Die like the rest

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz Kobe #30539 üzenetére

    Erre tv van.

    Min 20% önerő kell.
    Ha jól emlékszem havi netto bevételed max 60% lehet hiteltörlesztő.

    Ha felső 1%ba tartozol bemondok neked egy 600 nettot. = 360 max törlesztő. 20évvel kalkulálva olyan 60misi hitelt tuti kaphatsz. Kalkulálj egyet neten.

    ld elöző hszem. új lakások nagyját drágábbakat főleg kpra veszik. Azt elképzelni se tudom, hogy honnan van embereknek 40-100misijük kpban de, hogy nem bérből az tuti...

    @Fandango: Nekem is elkerekedett a szemem (amúgy nem 100% info: hitelügyintéző mondta meg nem volt hiteles szerződésük mert olyan vásárlójuk még nem volt).

    [ Szerkesztve ]

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

Új hozzászólás Aktív témák