Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dr.F.E.R.I.

    addikt

    válasz Exian #16091 üzenetére

    Nekem is van életbiztosításom, sajnos nem volt jó üzlet. Egy összegben fizettem be 2006-ban, tíz évre szól, sajnos nagyon kevés hozama van, mert speciális termék. Viszont kapok róla minden decemberben kimutatást, hányadán állok vele éppen. Úgy vélem, neked is kell legyenek olyan papírjaid, amikkel a biztosító tájékoztat a portfólió hozamáról. Benne van, hogy mennyi volt, mennyi lett, mik voltak a költségek, és mennyi hozamot ért el százalékosan. Azt kellene kiderítened, hogy a tiéd milyen éves hozamokat produkált. Ha a hozama kábé ugyanakkora, vagy nagyobb, mint az állampapíroké (>8%), akkor ez nem olyan rossz szerintem, azt én nem háborgatnám. Általánosságban azt tudom mondani, hogy ha a fenti kritériumnak megfelel, akkor vélhetően jó kezek forgatják, nem érdemes külön zsonglőrködni vele. Éppen az az egyik lényege ezeknek a konstrukcióknak, hogy nem kell egyéni szakértelem hozzájuk, ezt veszik le a vállunkról a portfólió kezelői, és ezért jutalékot is vonnak le maguknak a kezelt pénzből. Látatlanban tehát azt tudom mondani, hogy derítsd ki először, pontosan mekkora hozamot produkál a biztosításod, mert lehet, hogy csak nyitott kapukon döngetsz.

    Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

Új hozzászólás Aktív témák