Új hozzászólás Aktív témák

  • Drizzt

    nagyúr

    válasz Ringman #83766 üzenetére

    Ez az allitas igaz lesz akkor, ha a fo mozgatorugoja az araknak a rezsivaltozas. Szerintem viszont nem az. A hitel es inflacio nagyobb hatassal vannak szerintem. Ezek eloszor felhajto hatasuak( az emberek megijednek, hogy meg feljebb megy a hitel es emiatt nem tudnak venni ezutan evekig, ami igaz is, csak epp pont a legrizikosabb szituba teszik be magukat), aztan amikor ez elfogy, akkor jon az ellentetes folyamat. Az emberek jelentos resze mar nem tud, masik jelentos resze meg ennyiert nem akar ingatlant venni. A nominal arcsokkenes ellentamasza, hogy nem muszaj sokaknak eladni(lako celu tulajok), sokaknak meg nem erdemes(befektetok, de itt akar lehet fordulat, de csak magas ar eseten, vagy ha legalabb 4-5 eve megvan a befektetes. Akkor jo pontnak tunhet a realizalas a mostani araktol alacsonyabban is). A realar csokkenes az tenyleg szinte berakhato a boritekba.
    En tervezek egyebkent lakascellal venni, de nem kerget a tatar. Van hol laknom es az inflacio inkabb pozitivan erinti a megtakaritasaimat, mert nagyon alacsony a havi kiadasom. Persze az ossz. megtakaritasom realerteken valamit csokkenhet, de annyira nem erdekel, az a lenyeg, hogy kevesbe csokkenjen, mint az atlagnak. Bar ha ugy nezzuk, pont azt hoztam elobbre, amit az ingatlanpiacon is josolnak, multigeneracios egyuttlakast. Allitolag Usa-ban ez az egyik magyarazata, hogy egyszerre csokkennek a berleti dijak es a lakasarak(, meg persze a szobaberles aranyanak novekedese). Egyebkent nalunk is ez tortenik, csak meg nem olyan latvanyos meg talan. Mindenesetre a leginkabb tularazott helyeken szeptember kezdete ota megallt a nominal novekedes(Bp, Debrecen). A szentiment meg az egesz piacon a nominalis csokkenes iranyaba kezd beallni. Persze valamilyen orultseg kategorias kedvezmenyes hitel rogton tudna forditani rajta, normal, vagy nagyjabol normal piaci folyamatok mellett ez elkepzelhetetlen.

    I am having fun staying poor.

Új hozzászólás Aktív témák