Új hozzászólás Aktív témák

  • Fifi

    őstag

    válasz nort_on #57456 üzenetére

    2020. májusi, repül az idő ;)
    Olvasom azt az oldalt még talán olvastam is a cikket csak nem érintett, így nem hagyott mély nyomot bennem.

    #57457 David89: Egyetértünk, tanulni világot látni, tapasztalatot szerezni kell ebben a korban. Hisz pont ezt csinálja, ezért jár főiskolára ...

    Lehet kisstílű szerintem ezt mindenkinek az anyagi helyzetéhez mérten kell eldöntenie.
    Nekem 5 éven át felvehető évente 1.5mFt diákhitel1 és egyszeri 0.5 mFt diákhitel plusz nem tűnik kevés pénznek ilyen kamatláb mellett. Tudom keveset keresek és a szüleim adósságának kifizetésével indult az életem.

    Itt elsősorban nem a nyerészkedés lenne a cél, hanem az előre tervezés, pénzügyi tudatosságra nevelés a havi zsebpénznél és diákmunkában megkeresett nagyobb pénzzel
    - ha kell akkor a tanulmányaira fordítja
    - ha nem akkor egyetemről kilépve életkezdési lehetőség lehet
    - ha valami váratlan kiadás történik, nem akkor kell kapkodnia nagy adminisztrációjú és magas kamatú piaci hitel után
    - vésztartalék képezhető belőle stb.
    de szerintem ez egy jó lehetőség.

    Azt a vonalat ezen a fórumon hanyagolnám, hogy mire mit szán az állam és ki milyen helikopterpénzt, pályázatot stb. használ ki. Nem szeretnék én itt politizálni.
    Észrevételed és véleményed elfogadom, részemről nincs ellenérzés. :R

    Nem offolnám itt tovább a topicot, elolvasom azt a 80 oldalt és döntünk a lelkiismeretünk és anyagi lehetőségeink szerint.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák