Új hozzászólás Aktív témák

  • Csabroncka

    addikt

    válasz HUTCHDB #54262 üzenetére

    Anno kiszámoló Miki ezzel kapcsolatos véleményét kevésbé osztottam, de 1-2 év alatt erősen megváltozott a véleményem ezzel kapcsolatban.

    Ominózus kérdés: van-e értelme "aprópénzt" gyűjtögetni a gyereknek - szerintem nem/sem :(

    Igaz nagyon élethelyzet függő, ezért ne kövezzetek meg érte:

    Röviden erősen a 0-ról (vagy inkább a -0-ból diákhitellel) indítottunk a feleségemmel. Nagyjából felfogtam, hogy anyáméktól és anyósomtól a következő 25 évben (remélhetőleg) nem öröklünk. Apám a teljes örökségét (fiatal kora óta és volt mit a tejbe aprítani) beledarálta egy ingatlanba, ez az ingatlan értékes, jó helyen jó adottságokkal a későbbikre nézve (ez van, még ha nem is értek vele egyet).

    Ebben az élethelyzetben az tűnik jónak, hogy a saját életszínvonalunkat visszafogom és a gyerekeim megkapják a teljes örökséget 28-30 évesen, hiszen apa nem 60 évesen valósítja meg álmait.

    Az ilyen jogosítvány, kisautó, utazás fél dolgokra meg fussa.

    Tehát "apró pénzzel" <1 milla alatt, bármikor tudom majd segíteni 28 éves koráig az életét, ehhez nem kell 20-ezer forintos megtakarítás neki, mert az sem lesz több és ilyen infláció mellett...hát :(((

    "in medias res"

Új hozzászólás Aktív témák