Új hozzászólás Aktív témák

  • fpatrik17

    senior tag

    Sziasztok!

    Nem tudom jó helyen járok-e, de másik releváns topikot nem találtam erre a témára vonatkozóan...

    Édesapám KATA-s csontkovács, 54 éves. Évek óta ütöm vágom, hogy indítson valami nyugdíj megtakarítást, mert éhen fog pusztulni a leendő nyugdíjából, és értelemszerűen kilátástalan meddig fogja tudni végezni ezt a nem kevés fizikai erőt igénylő munkát.

    Nagy nehezen beadta a derekát, hogy indítson valami programot magának, de elég tanácstalan vagyok. Ő véleménye szerint havi 20-25 ezret szánna előtakarékosságra, ami szerintem igen vérszegény a korát és a nyugdíjig hátralévő időt tekintve, de örülök, hogy legalább erre sikerült rávenni. (Amíg fizikálisan bírná, természetesen nyugdíj mellett is dolgozna)

    Eddig arra jutottam, hogy nála, mivel KATA-s, csak nyugdíjbiztosítást lenne érdemes indítani, mivel ha én lennék a szerződő és ő a biztosított, akkor a 20% adójóváírást legalább az én adómból vissza tudnánk igényelni, jelentősen gyarapítva a végösszeget. Továbbá ha olyan terméket indítana, amit nem kötelező fizetni, fixen nem foglalkozna vele, ezért gondolom hogy ez lenne a neki való.

    Itt viszont nem igazán igazodom el a termékek között, mert temérdek lehetőség van.
    - Szerintetek jó-e az irányvonal? Ha nem, mit javasolnátok?
    - Jár/járt-e már valaki hasonló cipőben és sikerült-e terméket választani a palettáról?
    - Lehet-e a következő 10 évben hátrányom abból, ha az én adómból megy a visszaigénylés?
    - Lehet-e hátrányom jövőbeni esetleges lakáshitel esetén elbírálásnál, hogy én vagyok a szerződő?

    Hirtelen ennyi.
    Segítségeteket előre is köszönöm!

    • Honor Magic5 Pro •

Új hozzászólás Aktív témák