Új hozzászólás Aktív témák

  • concret_hp

    addikt

    válasz Kobe #33819 üzenetére

    hát ebben eléggé nem értünk egyet. az ingyen meg a minimális díjért igénybe vehető szolgáltatás közt az a különbség, hogy a minimális díj már távol tart a túlfogyasztástól és emellett arányos a fogyasztással (minimálisan, mert azt nyilván nem hihetjük, hogy a 300ft-okból fenn lehetne tartani az egészségügyet, nem tudom mennyire tervezték, de gondolom 5-10%a jött volna ki belőle) ill. ha jól rémlik szociális alapon lehetett is visszakérni valami évi 20 alkalmat (ami azért 2-3 heti egy alkalom...). és szerintem minden rendszer takarékosabb ahol fogyasztás arányos a díjfizetés (nem feltétlenül lineárisan, de valahogy belevéve a képletbe), mint ami nem (most ugye jövedelemmel arányos fogyasztással egyáltalán nem) ugye annak se örülnél, ha a vizet úgy számláznák, hogy vagyunk 10 millióan, az éves vízszámla ennyi, akkor a jövedelmed 1%-a megy a vízdíjra?

    a bkv bérlet pedig csak annak személetetésére jó, hogy az állam által szabályzott cafeteria rendszernek is egyetlen célja a saját zsebükbe való pénz visszacsorgatás az utóbbi jópár évben :U

    a második felével viszont teljesen egyetértek, dönthessem el én mint juzer, hogy melyik rendszert szeretném magamnak.

    [ Szerkesztve ]

    vagy fullba vagy sehogy :D

Új hozzászólás Aktív témák