Új hozzászólás Aktív témák

  • szőröscica

    addikt

    Ha deviza megtakarítást szeretnék, van valami tippetek? Kockázatkerülő vagyok és nincs akkora megtakarításom, hogy játékpénznek érezzem és betegyem akár egy S&P 500-ba. (a helyzet tisztázása érdekében: saját, tehermentes új lakásban élek, forint alapú megtakarításaim 4-5 évig fedeznék a megélhetésem, gyereket pedig 5 év múlva akarok).

    Szóval, euróba vagy dollárba szeretnék fektetni. Mivel a megtakarításaim PMÁK-ban pihennek, nem vagyok benne biztos, hogy euróval is a magyar államot szeretném finanszírozni. Marad valamilyen devizaszámla: jól érzem, hogy ezeknek jelenleg kb. annyi előnye van, hogy ha kifogok egy díjmentesen vezethető számlát (talán a rafinál láttam), akkor lekötés esetén fizet kb. 0.01%-ot euróra, ergo egyedül az ellen vagyok védve, hogy itthon nem ég el a házzal együtt vagy egy betörés esetén nem lopják el? Van ennél bármi egyéb, jobb alternatíva kockázatmentes devizamegtakarításra?

    Dollárnál legalább már értelmezhető kamat látszik egy-egy devizaszámlánál, nem 0.01%

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák