Új hozzászólás Aktív témák

  • vnorbi

    aktív tag

    válasz MuMa012 #30906 üzenetére

    Visszakanyarodva az eredeti kérdéshez, pár hónapja hasonló dilemmám volt, csak sokkal kisebb összeggel (néhány tízezer forintnyi dollárom volt, amit nem akartam sem átváltani, sem otthon őrizgetni). A kis összeg miatt a banki kötvénybe nem lehetett benevezni, és ugyanígy megtaláltam én is a bankomnál elérhető magyar ingatlanpiacba fektető USD alapot. Ezt választottam volna, de ezt sem engedték a kis összeg miatt, így végül pénzpiaci alap lett. Ez most 1,7%-ot hoz, a bekerülést már ledolgozta, még kb egy év, és nullán leszek vele, ha nem változik jelentősen a kamatkörnyezet (TBSZ-en van, lesz idő hozamot termelnie is, de olyan iszonyú drága kiutalni az utalás minimumdíja miatt, hogy jó lesz, ha pár dollár plusz marad a végén).

    Ha viszont ezres nagyságrendben lett volna dollárom, és elértem volna USD-s ETF-eket USD-ért kínáló tőzsdét a bankomon keresztül, akkor ott kerestem volna valamit (egyik sem teljesült: százas nagyságrendű USD volt, és EUR-ért tudtam volna USD alapú ETF-et venni). Ezek azért kockázatosabbak, mint amit eddig néztél, nem biztos, hogy megfelelő választás lenne.

Új hozzászólás Aktív témák