Új hozzászólás Aktív témák

  • fokukac

    nagyúr

    válasz Hani #1081 üzenetére

    kommentjeim.

    1, CIB. a három hónapra lekötött 11%-os betétről milyen további info-t tudsz? szerintem ez így túl egyszerű, ebben tuti kell, hogy legyen vmi buktató. régen is csinált ilyet a CIB, de az volt a feltétele, hogy kellett mellé jegyezni befektetési jegyet valamelyik kockázatos alapban...

    2, RAiffeisen, a lekötött betéteknél eddig is úgy volt, hogy megújuláskor kisebb lett a kamat; de ezt könnyen lehetett orvosolni azzal, hogy feltörted a lejárat utáni első nap, majd újra lekötötted akciósan egy nappal később... december óta ezt csinálom, eddig bevált. a ciki itt az, hogy az újralekötés már nem lesz kamatadó-mentes

    3, Raiffeisen, Alapok Alapja : szépen hangzó marketingduma az a 25%-os hozam, de múlt héten megnéztem, éppen -4% volt az elmúlt 90 napi hozam, az elmúlt 180 napi pedig épphogy pozitív volt.
    Ez az alap elsősorban a konvergencia-országok részvényeibe fektet, szerintem ez most elég kockázatos. Csehországban tavasz óta kormányválság van, Lengyelországban tavaly ősz óta szinte permanens a kormányválság, ráadásul két szélsőséges, populista ikertestvér van hatalmon, akik a legjobb úton haladnak affelé, hogy elszigeteljék az országot; Szlovákiában szintén most alakult meg egy populista koalíció a magyarfaló szélsőjobbos slotával a sorai között;
    Kis hazánkban meg éppen összeomlik a költségvetés.
    rövidebb távon most túl sok a kockázat errefelé.


    Szerk. most megint megnéztem, és már +3% az elmúlt 90 napi hozam... ennyit ment fel a tőzsde 4-5 nap alatt?? :F

    na mindenesetre ez jól mutatja, hogy mennyire hullámvasút jellegű a dolog, hogy mennyire rizikós.

    Pleased to meet you - hope you guess my name

Új hozzászólás Aktív témák