Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Đ1G1Ŧ4ŁNØM4Đ

    tag

    sziasztok!

    a probléma az, h az alap kategóriában nem vagyok biztos, h mit is szeretnék... :B
    vagy MILC vagy csúcskompakt
    azt hiszem inkább a csúcskompakt irányába mozdulnék el... de észérvekkel azért meggyőzhető vagyok! ;)
    MILC-ből a két féle SONY-t néztem... (ILCE 5-6000) de azért is hajlok a kompaktok felé, mert azért vmivel olcsóbb, és a méret elsődleges prioritás lenne.
    SONY DSC-HX60-ról váltanék, azt látom, h mégse a kompakt ultrazoom, ami nekem kell... :B (30x)
    (mi lenne a reális ára szerintetek? áprilisban vettem, 60ért)
    de azért egy egészséges kompromisszum, a zoomátfogás-képminőség között jó lenne! :K

    a NIKON P7800-at és a Canon G16-ot néztem

    a Nikon javára írható:
    -relatív nagyobb zoom (7,1x 28-200mm vs 28-140mm,)
    -a kiforgatható kijelző
    -sztem jobban néz ki, jobban tetszik mint a G16
    -2év gari

    és a kontra:
    -egy kicsit jobb a G16-nak az objektív fényereje (f 1,8-2,8 vs f 2-4)
    -nem sokkal, de azért 10k-val cs olcsóbb! :)

    szenzorméret, felbontás, LCD mérete és felbontása szintén ua

    ami nagyon fontos lenne a beépített vaku minősége, ill, h minél kevésbé zajosodjon, gyengébb fényviszonyok között is készülhessenek jó képek, nameg psze a stabilizátor hatékonysága és az akku üzemideje! továbbá szintén fontos lenne a manuális beállításoknak a minél teljesebb körű elérhetősége!

    az Oly Stylus 1S-ről mi a vélemény? pro-kontra ezekhez, képest! (nagyon erős pro-kat kell írjatok, mert azért ez már 150, és jobban preferálom a Canon/Nikon/Sony-t. persze a 3év gari és a nagyobb zoom, azért előnyök, nyilván!)

    videó kevésbé érdekel, de lehet, h később használni fogom azért...
    EVF-et sztem nem használnék, elsőkörben, biztos nem.

    köszönöm! :R

  • Đ1G1Ŧ4ŁNØM4Đ

    tag

    válasz szenesember #54052 üzenetére

    pedig azért a Nikon-nak az előnyei elég komoly előnyök! nem? a nagyobb zoom, a kihajtható kijelző... a lassú kártyaírásról olvastam, de az cs RAW-nál jelentkezik, nem? JPG és gyors kártya esetén feltételezem ilyesmi nincs, nem?
    a pénzösszeg, nagyon relatív, h mi fér bele... :DDD arra gondoltam, h ez a kompakt Sony ultrazoom, 60ért tökéletesen ki fogja elégíteni az igényeimet! egy ideig elvoltam vele, sőt le voltam nyűgözve! :B (elég régi gépről váltottam) de aztán hamar érezni kezdtem a korlátait... :(

  • Đ1G1Ŧ4ŁNØM4Đ

    tag

    tudtok mondani releváns, német nyelvű, profi tesztoldalt? (a 3kiszemeltemről olvasnék 1-1 jó tesztet! :K Nikon P7800, Canon G16, Oly Stylus S1)
    köszönöm! :R

Új hozzászólás Aktív témák