Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jazz

    veterán

    válasz Zozzant #11267 üzenetére

    ...és örvendik vala néki.:D

    wwhy:
    "és h kérdés is legyen:) : a gyári aksi 680MAh; van ennél nagyobb illetve nem kevés 1 kicsit :F (az AA aksik már 3000MAh körül járnak)"
    - A pana Li-ion 680mAh-t ad le de 7.2V-on!!
    Míg egy sorbakötött 4xNiMh: 3000mAh 1.2x4=4.8V-on
    Ha kiszámolod a telejsítményt,bár még így is jobb a 4db NiMh. Hát ez van. Cserébe baromi könnyű Li-aksi (már akinek előny), nagyon gyorsan lehet belől hirtelen nagy áramot kivenni (vakunál jó), hidegben jobban veszít a kapacitásából (nem jó).

    "kártyában ez a gép ki tudja használni az SD Ultra / extreme kártyákat ? vagy elég a sima SD is ?"
    - SD-t vegyél, és jó a high speed (főleg ha van kártyaolvasód), meg a sorozatfelvételnél sem mindegy mikor végtelenítettel lősz (nekem 50x high speed van és nem sok különbség van a végtelenített meg a pufferbe lőtt között-az max. 3 kép asszem,- végtelen meg végtelen-:) kártya kapacitásáig)

    Igen, Kingston elit pro nagyon jó vétel!

    blattida:Ebből a speckó gyári pana formából létezik 2500mAh-s utángyárott??
    rumos14: "szóval igen, a jpeg-ek iso200-on zajosak. megoldás a RAW+utólagos szoftveres zajcsökkentés, annak, akinek megéri a vesződést."
    - nem a jpeg zajos!! Az csak egy tömörítési eljárás, ami max részletvesztést okoz, de nem zajt! A RAW az atomzajos, a nyers kép, amit vagy te utlag pl. NeetImage-ben szűrsz meg, vagy a gépre bízod, és ő végzi a zajszűrést, amit nem tudsz szabályozni. Ezt a Canon alaból erősen végzi, Pana lágyabban.
    Na most ha ez az arány azóta megváltozott én hiszek neked.:)
    - Látom Dpreview-et linkelgettél: ezzel az a baj, hogy pont erre a problémára (mindenre másra nagyon jó) kevésbé jó meghtaározni. Továbbá dpreview-en túl szépek a képek, igaz van egy-két esti is, de mind tökéletes fényviszonok között készült. Lényeg, hogy alig lehet összevadászni normális képeket ahol ordít a "hiba". Én linkelgetni nem fogok, nics erre időm keresgélni megint, már tö*öm se emélkszik hol voltak.:)
    "innen [link] kiindulva nézz meg pár 2002, 2003-as kamera tesztjét. már iso100-on is jó zajos a legtöbb."
    - Még egyszer. Az hogy simán zajos az nem probléma, arra van NeetImage, ahol a 3Ghz-es processzorod 15mp alatt elvégzi erzerszer jobban azt amit nyilván egy fényképezőgép 10Mhz-es(? passz mennyi) processzroa 0.1mp alatt nyilván nem fog tudni olyan jól.
    Tehát a zaj önmagában nem probléma. A probléma a részletvesztés úgy, hogy zajok zajcsoportá olvadnak össze (ilyen a 4mm-es ccd 10mp esete 100% nagyításban persze), vagy az olyan fotók ahol a fénygép alapból olyan erősen zajszűr, hogy még a kevésbé zajos képből is tökéleteset akar varázsolni, és a részletvesztés, a mosás végeredményeben rosszabb mintha egy kevesebb zaj maradt volna. Zaj zavaróan amúgy is elve a homogén felületeken látszik inkább.
    "1 perc videó az S5-tel nem 300mb, hanem kb. 120"
    - okké. Sacc/kb.-ra mondtam, szerintem így is irdatlanul hatalmas és használhatatlan.
    Fuji kira, egyet értek. 6500Fd-től várta mindenki a megváltást a szétszecsett kompaktok világában, de nyliván a Canon és társai maffia közbeszólt (mert már pontosan nem emlékszem) valami olyan butítást raktak be, hogy nehogy túl jó legyen már, és aki nézegeti a 6500fd topicot, vagy tesztképeket, a kezdeti lelkesedésből sírás és nagy csalódás lett (nem jött el a megváltó :)) )
    - érzékelőt nem raktank, mert drága, lekéne cserélni a gyártósort, obikat...és külnben sem érdekük hogy a DSLR és a Kompakt között szakadék simán árok-ba menjen át. :R

    free your mind

Új hozzászólás Aktív témák