Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • drizzt1666

    tag

    Sziasztok!

    Komoly kérdés fog következni (milyen váratlan :P )
    Szóval van egy nem éppen modern rendszerem egy elég...khm...LC power 500-as táppal (LC 500h-12 2.2). Ezt a rendszert gond nélkül hajtja, tényleg egy rossz szavam nem volt rá eddig.
    Viszont tervezek építeni egy új konfigot. És komoly kétségeim vannak azzal kapcsolatban, hogy meg tudja e hajtani az új vasat anélkül, hogy valami csúnya dolgot művelne.

    A jelenlegi gép így néz ki:

    Asus A8N
    Athlon 64 3700+ San Diego
    2x512 mega DDR
    Radeon x1950 PRO
    1 sata vinyo, 1 sata dvd-író

    Az új rendszer pedig ez lesz:

    Core i3-550 3.2 ghz
    Biostar TH55XE
    2x4 giga ddr3
    XFX GTX260
    a többi ugyanaz

    A félelmem az, hogy ez a táp - főleg a vga miatt - nem lesz elég. Az pedig csak szépíti a dolgokat, hogy a tápban (ahogy én tudom) nincs semmi védelem. Nem volt jó döntés megvenni, de mást nem tehettem akkoriban. Kellett valami. Ahogy számolgattam, teljes terhelés mellett kb. +70 wattal fog többet enni. De ez lehet, hogy már elég lesz a csúnyasághoz.
    Szerintetek meg merjem kockáztatni ezzel a táppal az új gépet, vagy mindenképpen szerezzek be egy másikat? Néztem egyet az általam még megfizethető kategóriában:
    ITT de nem tudom ezzel mennyivel lennék előbbre. A válaszokat előre is köszönöm.

    Az álmaim rabja vagyok, de tetteimben szabad ember...

  • drizzt1666

    tag

    válasz vzsryl #17349 üzenetére

    Köszönöm! Meg fogom fogadni a tanácsod, és már kinéztem egy 500-as Hexát. Nincs értelme összerakni egy új gépet, ha rögtön az első indításnál elfüstöl a táp és csak a Jóisten fogja tudni megmondani mit vitt magával és mit rongált meg.

    Az álmaim rabja vagyok, de tetteimben szabad ember...

  • drizzt1666

    tag

    Sziasztok! Nemrég azt a tanácsot kaptam itt, hogy az FSP Hexa elég jó táp lenne. Néztem egy másikat is. Hosszabbak a kábelei, harisnyázva vannak és valahogy igényesebben néz ki, bár talán egy picit gyengébb és csak egy 12V-os ága van 28 Amperrel. Corsair CX 430-ról van szó. Egy árban van az 500-as Hexával.

    Vettem egy GTX 260-ast (216 SP). Sok más fórumot is olvastam azzal kapcsolatban, hogy vajon mekkora táp is kellene ehhez a kártyához. A gép többi része (i3 alap órajelen, 2x4 giga ram, 1 hdd, 1 odd, meg a lap, ugye) nem vészes terhelés. Szerintem a két táp közül egyiknek sem okozna gondot. Szerintetek? Mindenképp az FSP a nyerő ebben a kategóriában, vagy jól járnék a Corsair-el is? Köszönöm a válaszokat.

    Az álmaim rabja vagyok, de tetteimben szabad ember...

Új hozzászólás Aktív témák