Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atesss

    addikt

    válasz jozsi #2930 üzenetére

    Ilyesmivel én is szívtam egy jót másfél éve, egy Compaq D500 SFF géppel : [link]
    Azt a barmot a HP/Compaq-nál aki kitalálja ezeket a saját csatikat. :W
    És az még ok lenne, ha egy sajátot használnak, de hogy abból is rengeteg féle különbözőt...

    Pontosan milyen gép ez ?
    Esetleg képek is jól jönnének.

    Átalakító elég esélytelen, de nekem is sikerült megoldanom a dolgot nagy nehezen.
    De nálam a bizonytalanságot alapvetően az okozta, hogy a Compaq leírásában el volt rontva a tápcsati ábrája...
    Meg egy elég régi gép, ezért infót is nehezebb volt róla találnom.
    Plusz ha esetleg van hozzá egy jelenleg működő tápod, akkor az már nyert ügy.
    Amúgy miért akarod lecserélni ?

  • atesss

    addikt

    válasz jozsi #2955 üzenetére

    Nálam ez egy Sata-->Molex átalakító ("Delock Táp átalakító SATA 15pin male > 4pin Molex female 12cm")
    Ezt amúgy el is tárolom, egyszer kellett volna ilyen valahova.
    Csak ez így nem elég a táp teljes kiváltására...
    Vagy azt akarod ezzel mondani, hogy nincs egyetleg Molex csati sem a tápon ? :Y

    Szerintem bőven elmegy vele, ez alapján : [link], hacsak nincs komolyabb feszemeléses tuning.
    Az meg gondolom a HP lappal esélytelen...
    (Esetleg drótozással a VID lábakkal, de az már erősen sufni megoldás)
    Milyen procid van ?
    A HP gépekben régebben nagyon jó minőségű tápok voltak (szerintem most is), úgyhogy a ráírtnál akár még többet is bírhat.

    De ha jelenleg van tápod hozzá(amit nem akarsz használni késöbb már), az is megoldás, hogy levágod/leforrasztod a csatit róla, és egy 20/24 pines aljzatra bekötöd a megfelelő feszültségű kábeleket.
    Bár elvileg abban is lehetne különbség, pl. nálam a procinak 12,8V kellett volna elvileg, de a hivatalos tűrés alapján is elmegy 12V-ról, nem is volt gond vele.

Új hozzászólás Aktív témák