Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tothl42

    csendes tag

    válasz asvald #91217 üzenetére

    Akkor azt a félelmemet, hogy gyenge tápot választottam az alábbi géphez elfelejthetem? Mivel az alábbi hibákat produkálja a gép:

    - Asrock H97 Pro4
    - INTEL Core i5 4690 BOX
    - KINGSTON DDR3 1600 8GB HyperX Fury CL10 KIT (2x4GB)
    - Thermaltake Smart SE 530W (Moduláris, 80+)
    - Sapphire AMD Radeon Nitro R9 380 4GB GDDR5
    - WD 500gb 7200 HDD vagy Seagate 2T 5400 HDD
    - WIN 10

    A probléma:
    Több óra pihenés után tökéletesen elindul a gép. Viszont 2-3 óra múlva újraindul, majd megint, vagy lekapcsol és nem indul el. De csinált olyat is, hogy futott minden szépen (játék is), majd ennyi használat után lekapcsoltam, majd visszakapcsolni már nem lehetett sehogy. Vagy egyszer sikerült, úgy hogy táp kapcsoló ki, majd be és indult.
    Nem mindig közvetlenül kapcsolódik a hiba az igénybevételhez. Írok példákat és úgy érthető.

    - Friss bekapcsolás után fut minden maxon. Rendszer, majd játék is. AIDA64Extreme-el stabilitás teszten minden bekapcsolva (CPU, FPU, RAM, GPU) fut szépen maxon. CPU temp maxon 70-72% körül, GPU tem maxon 78%. Nem melegszik túl, nem indul újra.
    Majd ramok is 97%-ra töltve (jó sok ablak google-ban) szó nélkül elmennek.

    - pár óra alapjáraton (csak Windows, google 5-6 ablak, 1 youtube video) futás után, ha már indítanék játékot a Radeonon, újraindul. Csinál olyat egyszer, hogy ezek után 10-15 perc csak win és merevlemez írás után leállt és nem indult.

    - Ezek után bekapcsolás már nem működik.

    ------ lehúzom a HDD-t, kiveszem az AMD-t, akkor csak pörget egyet a ventiken és leáll. Ezután teszt, hogy magában elindul-e a PSU: vagy igen, vagy nem.

    ------ pihen kicsit a táp, akkor elindul (még AMD nélkül, de azzal is) a gép.
    ------------ ilyenkor volt olyan eset (többször is), hogy csak a win bejelentkezésig jutott el a gép, majd lekapcsolt.
    ------------ vagy BIOS-ban próbálgattam a proci ventillátor sebességeket, hangokat (silent, standard, performance, full) kb mindenegyik futott 10-15 percet, majd amikor feltettem fullra, akkor ment kb negyed órát és leállt a gép, ami utána természetesen nem indult.

    - több óra pihenés után mindent fut rendesen. Egy darabig...

    Hardvercserés tesztek (már amikre lehetőségem volt).
    Ezeket természetesen az újraindulási vagy leállás-nem elindulási hibajelenség után hajtottam végre:
    - memória csere egyesével. A hiba ugyanúgy fennáll.
    - videókártya csere ram cserével (egy geforce gtx 550 2Gb-ra). Rendszer elindult, de ugyanúgy újraindult játék közben.
    - amikor épp nem újraindulásig, hanem újra nem indulásig halt le a gép, akkor áttettem egy másik gépbe a tápot és ott is csak megpörgette egyszer a ventiket aztán leállt helyzet állt fent.
    - volt olyan eset is, hogy AMD kivéve, HDD rajta: venti pörgetés egyszer és leállt, ezután HDD le és elindult. Ezután pihent a gép, majd HDD csere Win 10 újra és kezdődött minden az elejéről. Fut egy pár órát, újraindul, majd később leáll.

    Lehetséges, hogy konkrétan ez a táp gyári hibás?

Új hozzászólás Aktív témák