Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Satrafuckar

    tag

    Sziasztok!

    Böngészgetem már egy ideje a piacot, rábukkantam erre a topikra is, mit ajánlanátok?

    - Árkategória, Használt vagy új?, Hol vennéd meg?
    30-40-60, használtan, aprón, kivárok jó ajánlatra egyáltalán nem sürgős, csak mondjatok jó típust :)
    - Hosszú vagy rövid távra tervezel?
    "éppen best-buy"
    - Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is?
    android
    - Mekkora készülék
    5 colos kijelzős, esetleg "kávamentes" vagy kis méretű 5,5 colos kijelzős. kb 140x70, max 150x75
    - Mire használnád?
    telefon, térkép, gyalogos és autós navigáció (online és offline is), hosszu akkuidő (utazás), "normál felhasználás, fényképezgetés, internet".
    játék nem, filmezés nem, üzleti alk nem, márka mindegy (bár ha hulladék a software az idegesítő)

    -tehát ami fontos, hogy nagyon jó legyen a gps vevője. gyorsan és pontosan találjon poziciot. sajnos erre nemigazán találok sehol tesztet. az is segít, ha leírjátok, hogy mire kell figyelni, hogy lehet kideríteni melyik típusban jó, pl melyik chipsetben jó melyikben gagyi, stb (tapasztalatok: moto g 1.gen elég jó volt, a redmi 3s közepes, a blueboo s1 és redmi 4x hulladék e téren)
    -sokáig bírja az akksi. (ebben a xiaomi 3s volt jó, a blueboo s1 vagy nagyon éhes hardver vagy kamu az akksi kapacitás)
    -ram/rom: min 3gb ram és 32gb tárhely
    -software: a miuiban van sok nagyon okos dolog, viszont őrületbe kerget azzal, hogy a háttérben ill kikapcsolt kijelzőnél nem működik kb semmi (battery saver no restrictions beállítva az appoknál, úgy sem). gps tracking, dropbox camera upload, onenote sync, google keep sync, etc. - ezek tehát működjenek!
    ne legyen bug-os, random fagy, másodpercekig gondolkodik alapmüveleteken, stb
    -mindezt lehetőleg 5..5,2" kijelzős méretben
    (-legyen FM rádio és LED fény)

    emellett nem feltétel de előny, ha (fontossági sorrendben):
    -dual sim
    -van rajta jack
    -hagyományos usb, nem c
    -normális fényképeket csinál
    -vmennyire strapa- ütés- por- viz-álló
    -szerelhető, kijelző/üveg labor nélkül cserélhető

    Minden javaslatot, iránymutatást előre is köszönök!

    [ Szerkesztve ]

  • Satrafuckar

    tag

    válasz Satrafuckar #132498 üzenetére

    látom hossszú így egyben. :DDD

    akkor csak a legfontosabb: honnan lehet tudni, hogy egy adott telóban mennyire jó a gps? (idő mire jelet talál, pontosság, stabilitás).
    márka, vagy chipset, vagy antenna, vagy mitöl függ? mit érdemes nézni a specifikációban, mire szűrni, keresni?

  • Satrafuckar

    tag

    válasz Ájvé #132692 üzenetére

    + @ (#132691) Rannon

    én egyszer bevittem, h nano-ra nem lehet levágni, adjanak másikat, mire az alkalmazott simán betette a vágóba és a fém érintkezőket is vágva, levágta. azt mondta simán jó, és tényleg. azóta egy másik simkártyával is így jártam, működnek.
    nem kell tulaj meg semmi, bármilyen szolgáltatós v mobilboltban megcsinálják ha szépen megkéred. előtte persze közlik h nem vállalnak felelősséget :D

Új hozzászólás Aktív témák