Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mnana

    újonc

    Sziasztok!

    Telefonvásárláshoz szeretnék segítséget kérni, illetve plusz kérdésem, hogy érdemes lenne-e még várni a készülékváltással (nov. 15-ig jár le a hűségem). Az alábbi szempontok alapján szeretnék választani:

    - Árkategória: ez annyira nem szempont, de mindenképp részletre venném
    - Használt vagy új: Új
    - Hol vennéd meg? T-mobile előfizetésem van (jelenleg Music XS, ezt megtartanám, mert bőven elég, tehát emellé) vagy ha mostanában, akkor még az Edigital 0% THM akcióval.
    - Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont? 2 évig szeretném mindenképp probléma nélkül használni, ez az egyik legfontosabb szempont, hogy akkor is még kezelhető gyorsaságú készülék legyen. Jelenleg Samsung Galaxy Expressem van, ami egy évig bőven megfelelő volt, most viszont már használhatatlanul lassú, még egyszer nem szeretnék ebbe a hibába esni.
    - Mire használnád? Nagyon sokat hallgatok zenét (Spotify), böngészek, illetve dolgozni is szoktam róla (e-mail küldés, hosszabb szövegeket olvasok vagy írok). Játszani nem nagyon szoktam, max ilyen escape game jellegű vagy régi poin n' click (pl: Monkey Island) kaliberű dolgokkal szeretnék. Ami még fontos, hogy szeretek fotózni, úgyhogy csináljon korrekt képeket. Videót, filmet nézni nem szoktam.
    - Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? android mindenképp
    - Milyen kialakítású telefont keresel? (bar, slide, flip, stb..) Ez már nem aktuális, de ne legyen hatalmas, elég kicsi a kezem. P8-at nyomkodtam, azt még pont tudtam kezelni, mert elég vékony, az ideális telefon max 5".
    Mire szeretnéd használni, mi a fontos?
    -nagyon keveset telefonálok, inkább mindent e-mailben, chaten vagy sms-ben intézek
    -sokat fotózok, úgyhogy csináljon jó képeket
    -sokat hallgatok zenét, úgyhogy nem árt, ha bírja ezt az aksi
    -e-mailezés, hosszabb szövegek begépelése vagy olvasása, munka
    -fontos, hogy két évig használható készülék legyen
    -a kinézet nem fontos

    Több telefont is kinéztem (Honor 6 - Edigital: 96 990 Ft, Huawei P8 - Té: 117 000 Ft-jelenleg nincs készleten,
    Samsung Galaxy S6 - Té: 159 800 Ft), de egyikhez sem ragaszkodom, ha van jobb vétel. Ami miatt segítséget kérek a döntéshez, hogy nem tudom eldönteni, hogy melyik készüléket érdemes ár/érték arányban választani, ha 2 évig megbízható telefont szeretnék (természetesen ésszerű kompromsisszumok mellett), illetve mennyit lenne érdemes rászánni.

    Előre is köszönöm a segítséget!

Új hozzászólás Aktív témák