Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Monster992

    csendes tag

    Csáó fórumlakók! Nagyon új vagyok itt (ez itt az első hsz-om), bocs, ha láma és hosszú vagyok.Következő komplex probléma előtt állok és Ti biztos tudtok javaslatokat adni.

    Alapvetően telefonálok, azt viszont nagyon sokat. Mivel nincs okostelóm, nem tudom mire tudnám még használni, de már minden haverom, és sok ügyfelem is javasolta, hogy nem rossz az, barátkozzak csak. Nagyon sokat emailezek, de gépről, mert ha nem gép előtt ülök, akkor vagy kocsiban (80%ban vezetek is), vagy (távol az irodámtól) helyszínen kell lennem. Egyre többet vagyok külföldön is. Egy 17 colos laptop mindig velem van, de ezt értsétek szó szerint. Kezd nehéz lenni :), nem baj, ha kiváltom az esetek 20-30%-ban. Többen úgy sem lehet majd a (CAD alapú) software-k miatt.... VAGY????

    Várhatóan az alábbi funkciók érdekelnek:
    - óriás memória a telefonszámoknak, címeknek, email címeknek (jelenleg 1100 név) és ennek az adatmennyiségnek a mozgatása egy Nokia C5-ről.
    - elképzelhető, hogy egy egy utazás alatt filmet (ezer tömörítés típussal) bambulásznék, vagy zenét (jellemzően FLAC és némi mp3) hallgatnék.
    - naptár
    - ébresztő
    - referencia fotóim tárolása, mutogatás, ha szükséges (gondolkodom egy saját NAS-on és annak távoli használatán) esetleg saját oldalam gyors lehívásán és onnan fotók mutogatása
    - email kliens (van egy céges mail címem, erről kéne megkapnom gyorsan a leveleket és jó lenne tudnom reagálgatni, ha akkut a baj.)
    - elemlámpa (ez már többször segített ki a kollégáim telefonjairól)
    - pdf, excell megnyitás, netán utóbbi minimális szerkesztése
    - nem tudom külső tárhelyeket mennyire tudnak kezelni. (Utazásaim során vannak külön filmes és zenés vinyóim, pen drive-ok.)
    - nyilván neteznék is (nem fész) van 1-2 kedvelt olvasmányos oldal, amit ráérő időmben esetleg megnézek.
    - biztos többet fotóznék is, bár van 2 gépem is. Egy rendes, ha kirándulok a családdal és egy kompakt a felmérésekhez.
    - van GPS-em is, ami bevált, persze nem baj, ha ki lehet váltani

    Amit nem szeretnék:
    - folyamatos telefon turkálás. Én a megveszem, testre szabom, gyilkolom, elkopott lecserélem típus vagyok.
    - lemerülő akksi. Fontos lenne a jó akksi a mindig elérhetőségem alap. Az sem baj, ha cserélhető, mert nekem egy teló 2 akksi életciklust szolgál ki nagyjából. Ha már a második akksi is gyengélkedik, akkor a teló is kész szokott lenni.
    - lefagyás (bár ezt a régi telókon nem nagyon tapasztaltam, ezért már előre félek a váltástól kicsit)
    - állandó frissítgetés, szervizbe rohangálás

    Szolgáltatómról kicsit:
    Lejárt a T-s céges előfizetésem hűség ideje. Érdemes lenne előfizetést váltanom, mert a gatyát lehúzzák rólam a forgalom alapú számlázással. Most 16-18e/hónap a számlám (előfordulgat húzós hónapban 25e is). 65-70%-ban T-sekkel beszélek a 30-35% marad a másik két szolgáltatóra szétosztva. Van a Vodánál egy kb. 11.200 Ft-os mindenkivel korlátlan céges előfizetés, 500 MB adatforgalommal. Ez eddig jó, mert ugyanez a T-nél 15e/hónap. (Igaz abban akkor 2GB adatforgalom van) Nem biztos, hogy ki tudom használni. Viszont Voda nem nagyon akar adni telót, de lehet, hogy jobb is, ha megveszem függetlenül gyártói garival, aztán jónapot.

    Telefonokról kicsit, ha már ebben a topicban kérek segítséget.

    Alapvetően néztem a Nokia Lumia 925-t, de a Vodában az eladó azt mondta, hogy nem fut rajta se skype, se Viber. Így ez ki is esett, mert a 10-20 napos külföldi utak során ez az egyik legkecsegtetőbb dolog, ami miatt okosra váltanék a kis béna C5-ről, ami egyébként nekem tök kielégítő volt eddig.

    Volt Sony Xperia Z1 compact, amiről jókat olvasok, de egy vagyon. Én nem szívesen mászkálnék 100+-os telefonnal a zsebemben. Ez picit elvi kérdés. Amit meg tudok oldani egy 50+-os készülékkel, minek csináljam 100+-ossal? Meg állandó célpontnak érezném a tolvajok számára, amire nincs szükségem.

    Sony Xperia SP. Ez igazából tetszik is, majd megosztjátok a véleményeiteket.

    Samsung Xcover II Ez sem tűnik nagyon rossznak. Tetszik, hogy nem lapát méretű és talán kitartóbb, masszívabb is, mint a sokkal finomabb irodaisabb Sonyk. Bár a nagyobb kijelző jól jöhet privát prezentáción. Viszont kell végeznem két kezi (asztalos) munkát is heti 1-2 alkalommal. Van por, kosz, mechanikai behatás, cipekedés közben zsebben nyomódás, tekeredés.... ajajj. Viszont mintha ez a készülék kicsit gyengécske lenne hardware-sen a többi példához képest és ha belejövök a nagy nyomkorászásba, akkor nem akarok koppani és cseréért kiabálni 5-6 hónapon belül, ha lassúnak bizonyulna a vas. Szóval ha picit számomra (de tényleg csak hajszálnyit) túl van dimenzionálva a masina az nem baj, mert halad a technika vadul....

    Egyéb telefonokról is szólhatnak a javaslatok...

    TEHÁT A KÉRDÉSEM ELSŐ SORBAN A TELEFONRÓL SZÓL. A SZOLGÁLTATÓI KÉRDÉST TALÁN MEGOLDOM EGYEDÜL IS de ha van javaslat ebben is, akkor szívesen veszem.

    KÖSZI ELŐRE

  • Monster992

    csendes tag

    válasz Grillo #48037 üzenetére

    Én a nagy laptopot azért rángatom magammal, mert ezen dolgozok itthon és mindent (munkát) ezen tárolok (van háttér mentésem pár naponta, ami mindig itthon marad, ha baj lenne). Ha egy szerelés során elakadunk, akkor előkapom, megnézem. Ha egyeztetek egy vevővel, akkor akár a helyszínen tudok módosítani 1-1 rajzon. Nyilván nem gyökeresen, de ha (egyedi bútorokat tervezek) polcot kell áthúzni másik helyre, akkor az pikpak megy helyszínen is így nyilván. Telóról ezt már nem csinálnám, nem is tudom elképzelni hogyan lehet egy gombos, görgetős egeret jól kiváltani. De méregetni, ellenőrizni biztos jól jönne okosba....

  • Monster992

    csendes tag

    válasz xperiasigi #48036 üzenetére

    Én csak azt írom, amit a vodás csaj negatívumként kiemelt. Illetve nem mindent, mert mondott még pár dolgot, de azok nem érdekeltek...meg sem jegyeztem igazán (felesleges hülyeségek voltak /számomra/)

  • Monster992

    csendes tag

    válasz xperiasigi #48040 üzenetére

    nagyjából ezért vagyok itt :D

    Most még olvasgattam kicsit az LG F6-ról is. "Ajánlott" értékelést kapott. Halovány gőzöm sincs merre induljak????

  • Monster992

    csendes tag

    válasz xperiasigi #48042 üzenetére

    Próbálok pár év lemaradást (infóból) behozni. Nem egyszerű. Olvasom a teszteket, fórumokat. Nincs jobb megoldásom most erre.

    Nehezen írok úgy le elvárt funkciókat, hogy 2 percnél tovább, még soha nem volt okos tel a kezemben.

    - Az már fix, hogy 100e alatt.
    - Nagyon fontos az akksi (pozitív, ha cserélhető).
    - 130x70 mm alapterület alatt (mondjuk ezzel sokat nem zártam ki)
    - kifejezetten hosszú távra (ez telefonnál talán 2-3 évben maximalizálható)
    - nagyon stabil legyen a működés
    - azt már látom, hogy túl pici kijelzők nem lesznek nyerők, de a túl nagyok sem
    - jól bírja a zsebben tartást (nálam kötelező a tok, még ha marha ronda is lesz tőle, ergo nincs kinézettel szembeni elvárás)

  • Monster992

    csendes tag

    válasz bl4ze #48049 üzenetére

    Mai ésszel én is azt venném LG F6 (pont ma okosodtam belőle). Még pár napot adok ennek a vívódásos témának, aztán zárom az önsanyargatást.

    [ Szerkesztve ]

  • Monster992

    csendes tag

    Nagyon köszi az eddigi segítségeket, akár áttételesen is, mert nagyon sok fórumba beleolvasgattam.

    Két telóra szűkült a kör: LG F6 és Sony Xperia SP.

    Az LG-t 60e-ért venném függetlenül 1 év gyártói garival 4 GB belső tárhellyel 1,2-es dual proci, erős CSERÉLHETŐ akksival,
    Az SP 75e független, 2 év gyártói gari, 8 GB belső tárhely és 1,7-es dual proci, majdnem olyan erős, mint F6 de fix akksival.

    Számomra közel ugyanazt tudják, bár ha a teljesítmény teszteket nézegetem, akkor az LG kb 30%-os vesztésben az SP-hez képest. Nem tudom mennyire lehet adni ezekre?

    Az LG mellett a cserélhető akksi szól és az ára,
    az SP mellett a 8GB belső tárhely, jobb paraméterek (ergo talán nem vall szégyent 3 év múlva sem), ja meg a 2 év gyártói gari, se kutya.

    Itt vagyok elakadva. Esetleg egy más preferencia rendszerben eldönthető a verseny. Nálam döntetlen. Nálatok?

  • Monster992

    csendes tag

    válasz DS39 #48100 üzenetére

    Hasonlóan gondolkodunk akksi tekintetében.... És én is kiszúrtam ezt a 4/8 GB kérdést LG-nél. :( Köszi az összehasonlító táblát, pont most kerestem ilyen oldalt.

    Az 1 év gyártói gariról vélemény? Bár nekem a C5-el, előtte E51 soha nem volt semmilyen gondom, de az más világ volt. Elégséges lehet az az 1 év?

  • Monster992

    csendes tag

    válasz Devas #48107 üzenetére

    Játék telefonon? ÉN? Utoljára kígyót irányítottam azt is kis sikerrel, mikor megdöntötte az összes rekordom a 4 éves keresztlányom, akkor tönkrementem lelkileg. :DDD

    Azt hiszem, hogy az F6 mellett maradok a cserélhető akksi és a jobb ár/érték arány miatt.

    Utolsó a kérdés: a hol szabad megvenni? Én eddig a nextelshopot találom leggyorsabbnak és jó árúnak.

    [ Szerkesztve ]

  • Monster992

    csendes tag

    válasz secler07 #48110 üzenetére

    Egyrészt nem tudom mi az a glonass, meg most le is álltam az infó gyűjtéssel. De egyébként úgy emlékeztem, mintha olvastam volna valahol "van a P6-ban glonass". (Juj de jó :DDD )

    De én is úgy értékelem, hogy totál felesleges erőművet vennem. Nyilván ma már ez sokaknak státusz szimbólum is. Érdekes, hogy van egy 3 éves autóm (is), még is jobban szeretek a 16 évessel járni....

  • Monster992

    csendes tag

    "Gyerekek"!
    Nagyon köszönöm a segítséget, lehet, hogy kicsit nehezebben döntöttem, mint egy hozzáértő. Ha valakit zavart volna a bénaságom, bocsesz. Ma megrendeltem az LG F6-ot a nextelshoptól. (Utolsó fekete volt....)

Új hozzászólás Aktív témák