Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Prevent

    aktív tag

    Azoknak üzennék akik Samsung telefont vásárolnak:
    Van 3-4 típus amit senkinek nem ajánlanék!
    Samsung Galaxy S DuoS, S DuoS 2, Galaxy Trend illetve Trend +, Galaxy Ace 3 összes verziója, Galaxy Core/Core Plus.
    A Samsung a felsorolt készülékekben ugyanazt a TFT megjelenítőt használja. Nagyon élénk színek szép a képe aki megnézte azt mondta gyönyörű. De van egy hibajelensége ami az én szememet piszkosul zavarta!
    Én kibontás után mindig leellenőrzöm a kijelzőt és az esetleges pixelhibákat! Első nap minden ok teljesen pixelhiba mentes.
    A többi napon előjönnek szépen a pixelhibák.
    Kezdődött a Galaxy Core-al. Teljesen sötét helyiség , max fényerő, értesítési sávot lehúztam és megláttam 12 db fehér pixelhibát és azok körűl rengeteg halványabbat. És egyre több lett.
    Ezután következett az S DuoS 2 ami természetesen ugyanezt a megjelenítőt kapta. Itt a hibajelenség ugyanaz, csak itt fehér foltok is voltak dögivel. A telefont visszavittem és kicserélték. Valahogy éreztem, hogy pixelhibás lesz és az is volt. Szintén fekete háttér, sötét szoba, max fényerő.(Ha hozzászokik a szem fele akkora fényerőnél is látszottak rendesen)
    Kis szünetet tartottam a Galaxysban a csalódások után.
    Ezután lehetőségem volt egy teljesen új Galaxy Trend Plus használatára. Amint bekapcsoltam be kellett látnom, hogy ez ua. a kijelző mint az S DuoS2-ben és a Galaxy Core-ban lévő kijelző. Tudtam mire számíthatok, és a számításaim 100%-osan beteljesültek. Első nap kb 25-30 db FIX pixelhiba. Második nap megjelent még 30 Db halványabb. Majdnem elértem a 72 órát mikor nagyobb pixelhibák is jelentkeztek Piros illetve Kék színben. Fele se tréfa visszavittem, meg se nézték már írták a cserepapírt.
    Ace 3-ban ugyan ez a kijelző van, félek ennél a típusnál is jelentkezik a probléma.
    Annyit tudni kell, hogy mindhárom típust újonnan vásároltam, tokban tartottam őket a kezdetektől és fel is lettek fóliázva. Tényleg amúgy jó kis telefonok, szép élénk a kijelzője de szerintem ez a hátulütője ennek.

    Vagy csak én lennék ilyen szerencsétlen, hogy kifogtam 4 hibás darabot a 4-ből?

    Akik az alsó kategóriában keresgélnek olcsó Androidos telefont:
    - A MM-ban szórás van Galaxy Y-ból. 15-ért adják gyári függetlent 4 Gb Samsung memóriakártyával!Ok nem mai darab de akinek nagyon alap kell vagy csak ezt engedheti meg magának annak kiváló! A Samsung REX 60-asnál csak egy 1000 Ft-al drágább de sokkal jobban használható!
    -Beex-et nem ajánlom 19-ért mert csinál olyanokat, hogy nem ébreszt, lefagy és hasonló jellegzetességek!
    -Ha valaki kétkártyás mobilt akar de szeretné olcsón megúszni annak az Alcatel 3040D-t ajánlom szintén a MM-ban 19-ért! A telenornál ugyan ez egykártyásban függően kerül 21-be.
    -Ha 25-30 ezret költene rá valaki ajánlom az LG L4 II telefont. 3,8 Inches kijelző (IPS) szép színek, kiváló összeszerelés, bár akkor inkább 27-ért egy FÜGGŐ Lumia 520!
    -Nokia telefonokat az olcsó kategóriában nem ajánlom. Főleg ezeket az érintős Asha telefonokat. A Nokia X kb ugyanaz mint az 520 csak "androidos" csempékkel + a kijelzője látszatra gyengébb!
    -Galaxyból ha valaki azon vacilál melyiket vegye pl Pocket Neo vagy Y akkor az Y-t vegye meg! A Pocket Neo sokszor nem reagál az érintésre(gyári hiba, sok embernél előjött majd kikapcsolás után helyreállt.
    -Akai telefonokat se ajánlom a kiállított telefonjuk kijelző üvege mögött porszemek voltak. Meg ugye ha a Samsung TouchWiz főképernyőjét helyezik el a telefondobozra akkor ugye sikeresek nem lehetnek :D

    Még egy kicsi kiegészítés:
    - Y210: 3,5 colos kijelző , DE! A fekete inkább világosszürke rajta, bal és jobboldalról erős a fehér bevilágítás én egyszerűen nem bírtam hozzászokni!
    - Alcatel POP C7: 2 db is van a családban, azoknak ajánlom akik szeretnének tepsit használni közepesen jó hardverrel! (1 Gb RAM és néhány futó alkalmazás mellett 750 mb fixen szabad,korrekt hardveres téren ennyiért). Hátrányai : gyenge szinek, alacsony felbontás - bár ezekhez hamar hozzá lehet szokni ha az ember nem Full HD telefont használt!

    Ha jól belegondolsz a "siker" szó jelentésébe, rá fogsz jönni, hogy az nem más, mint végigcsinálni, amibe belekezdtél.

  • Prevent

    aktív tag

    válasz atosan #52392 üzenetére

    Nagyon körülményesen látszik csak: Teljesen sötét helyiség, maximum fényerő, és húzd le az állapotsávot a fekete részen kell keresgélni. Nézd meg így ahogy irtam és a fekete részen erősen fókuszálj 2-3 percig. Ha van Trend Plusod kérlek teszteld le nekem mert kiváncsi vagyok

    Ha jól belegondolsz a "siker" szó jelentésébe, rá fogsz jönni, hogy az nem más, mint végigcsinálni, amibe belekezdtél.

  • Prevent

    aktív tag

    válasz quailstorm #52416 üzenetére

    Jólvanna van egy ilyen kis fostelefon fétisem :D
    Most S5 mellett használok egy Galaxy Y-t mert egyszerűen a Rooster Alarm az amire reggel felébredek (nemvicc).
    Két Galaxy Y is van nekem egyik se dobálja a hálózatot. MicroSD problémám se volt vele. Egyszerűen ha új Androidos FÜGGETLEN okostelefont akar az ember 15k-ig akkor igenis nehéz kimondani de egy Galaxy Y a legjobb vétel. FŐLEG a 4 Gb-os kártyával. Ha még azt el is adom egy ezresért akkor 14-be kaptam egy Teljesen ÚJ Androidos kártyafüggetlen okostelefont.

    Valaki írjon 14.000 Ft ért jobb ajánlatot.. De ne feledje Új legyen, független, normális garanciával és persze okostelefon.

    Szolgáltatótól írni nemér!

    Pixeles dologhoz:
    Köszönöm, hogy leírtad ez a kifejezés nemjutott eszembe: "Terjedő pöttyösödés"
    Pont ezt a hibát észleltem az összes felsorolt Samsungnál(kivéve Ace3, bár abban is Ugyanez az "élénk TFT" kijelző van.
    Lumia 520 nállam most teljesen hibátlan, de volt már nállam olyan aminek erősen sávozódott a kijelzője..

    [ Szerkesztve ]

    Ha jól belegondolsz a "siker" szó jelentésébe, rá fogsz jönni, hogy az nem más, mint végigcsinálni, amibe belekezdtél.

  • Prevent

    aktív tag

    válasz Amy1988 #52424 üzenetére

    S4 Mininek kisebb a felbontása (bár ha nem vagy hardcore felhasználó , nem fog zavarni a kb 60 ppi-s különbség), kisebb a kijelzője, hardverilag majdnem ugyanolyan erős a két telefon de itt inkább az S4 felé billen a mérleg..

    P6 olcsóbb és jön rá a KitKat , szép külső/Samsung S4 mini ha először látod nembiztos, hogy megtudod mondani mi a különbség közte és egy Galaxy Core között külsőre.
    S4 Mininél, hogy csak qHD és nem HD mennyire számít neked? 4,3 vagy inkább 4,7-es méret?
    Garancia se mindegy ha problémád lenne. Samsung ilyen téren mérföldkövekkel jobb.

    Nekem kétszer volt drágább Huaweim, egyikkel se volt semmi probléma. Ha minden szempontot figyelmbe veszünk és jobban is tetszik neked akkor P6! :)

    [ Szerkesztve ]

    Ha jól belegondolsz a "siker" szó jelentésébe, rá fogsz jönni, hogy az nem más, mint végigcsinálni, amibe belekezdtél.

  • Prevent

    aktív tag

    válasz lorcsi #52436 üzenetére

    Sajnos csak lesz.

    Ha jól belegondolsz a "siker" szó jelentésébe, rá fogsz jönni, hogy az nem más, mint végigcsinálni, amibe belekezdtél.

  • Prevent

    aktív tag

    válasz mijos #52446 üzenetére

    Hardver és hardver között is van különbség.
    + 1 Iphone kerűl kétszer annyiba mint mondjuk két darab 8 magos kínai a jobbik fajtából.

    Tényleg nem a kínai telefonokat akarom védeni. De hidd el ha 150-160-ért vinnék őket mint a cukrot, fektetnének akkor több energiát is az optimalizálás a ebben biztos vagyok.

    Ha jól belegondolsz a "siker" szó jelentésébe, rá fogsz jönni, hogy az nem más, mint végigcsinálni, amibe belekezdtél.

  • Prevent

    aktív tag

    válasz Mauzes #52458 üzenetére

    37 ezerrel nemjobb egy Nexus4.

    Ha jól belegondolsz a "siker" szó jelentésébe, rá fogsz jönni, hogy az nem más, mint végigcsinálni, amibe belekezdtél.

  • Prevent

    aktív tag

    válasz norbert1998 #52464 üzenetére

    Persze, hogy működik. Nokia abban az időben nagyon "odatette" magát. Főleg az üzleti kategóriában. Nekem a mai napig megvan a Nokia E60-as telefonom. Soha nem lesz még egy ilyen készülék ami ennyire kézreáll és minden téren tökéletes. Számomra.

    Ha jól belegondolsz a "siker" szó jelentésébe, rá fogsz jönni, hogy az nem más, mint végigcsinálni, amibe belekezdtél.

  • Prevent

    aktív tag

    Sziasztok! Szeretnék segítséget kérni, nem nagyon tudok dönteni!

    - Árkategória: 120.000 Ft Maximum!
    - Használt vagy új: Csak és kizárólag ÚJ!
    - Hol vennéd meg? Függetlenül újonnan gyártói garanciával, esetleg előfizetésre egy szolgáltatónál? Esetleg használtan az aprón? Függetlenül vagy szolgáltatónál kártyásan hivatalos helyről.
    - Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont? Hosszú távra tervezek.
    - Mire használnád? : Erős játékok futtatására , zenehallgatás , rengeteg böngészés, filmnézés!
    - Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? WP ne legyen, lehet IOS is vagy Android
    - Milyen kialakítású telefont keresel? (bar, slide, flip, stb..) Kijelzőérintő ;]

    Annyi még a kritérium, hogy AKAI, ConCorde, Gigabyte ne legyen. Illetve minimum HD felbontása legyen. 4,5" kijelzőméret legyen a legalja!

    Nagyon köszönöm! :R

    Ha jól belegondolsz a "siker" szó jelentésébe, rá fogsz jönni, hogy az nem más, mint végigcsinálni, amibe belekezdtél.

  • Prevent

    aktív tag

    válasz w333 #53002 üzenetére

    Köszönöm a válaszokat :)

    Hol tudnám Hivatalos/félhivatalos helyről beszerezni gyorsan kb 1 nap alatt az LG G2-tvagy a Nexus 5-öt? :R

    Ha jól belegondolsz a "siker" szó jelentésébe, rá fogsz jönni, hogy az nem más, mint végigcsinálni, amibe belekezdtél.

  • Prevent

    aktív tag

    válasz w333 #53004 üzenetére

    Köszii :D :R

    Ha jól belegondolsz a "siker" szó jelentésébe, rá fogsz jönni, hogy az nem más, mint végigcsinálni, amibe belekezdtél.

  • Prevent

    aktív tag

    válasz kiralytom #53030 üzenetére

    Sok az OFF:

    Igen Naiv vagy de ezen ne sértődj meg! :)
    Samsung telefonhoz CSAK Samsung MicroUSB kábelt használj. Már ott hibázott a dolog, hogy más gyártó kábeljával össze merted dugni. Hidd el nemnagyon szabad. Annyi balesetet láttam már hajjaj. Csak tudod sokan azt hiszik ,hogy ugyan az az aljzat tehát lehet vele tölteni. Sajnos ez már nem a régi Nokia szabványtöltő esete, hogy mindent mindennel lehet tölteni.
    Mindenki tapasztalt már kb egyszer az életében olyat, hogy feltette a telefonját töltőre, és furcsaságot művelt a telefon használat közben míg a töltőn volt. Na akkor nem a gyári töltőt használta az illető.

    Amúgy az ACE3 egy teljesen korrekt telefon, korrekt hardverral. Lelkiekben ne dobd ki még a telefont :)

    Ha jól belegondolsz a "siker" szó jelentésébe, rá fogsz jönni, hogy az nem más, mint végigcsinálni, amibe belekezdtél.

  • Prevent

    aktív tag

    válasz csubuka #53584 üzenetére

    Bolti garanciát én kerülném. Amit biztosan tudok, hogy jó az a FirstPhone. Ott gyári garival adják a készülékeket(Samsunghoz bementem, leellenőrizték és mondták ez rendben van).
    Annyit még, hogy én már csak a Media Marktban veszek mobilt (igaz kicsivel drágább): 3 napon belűl bármi baja van a telefonnak cserélik szó nélkül vagy választhatsz olcsóbbat és a különbözetet visszaadják, vagy akár az egész pénzt visszaadják. Még ha nem is tetszik a telefon abban az esetben is. Nem kell azon izgulni, hogy mi lesz a telefonnal. Mert pl ha aluljáróban veszed meg a telefont és hibás, kétlem, hogy bármiben segitenek vagy pénzt visszaadnának. A Media Marktba tudsz olcsón (Ha minden igaz 50.000 Ft-ig csak 3000Ft utána 6000 Ft) biztosítást kötni. Ez azért jó mert ha leejted vagy összekarcolod a telefont , esetleg gyorsabban merül az akksija mint újkorában akkor SZÓ nélkül adnak egy újat ugyanabból a típusból. Ha már nem forgalmazzák akkor levásárolhatod. Ha olcsóbb telefont veszel akkor visszakapod KP-ba a különbözetet. Ilyen téren nagyon korrektek ám :)

    A magyar mobilshopokra rájön a magyar mentalitás is ne felejtsd. Ha online rendeled ugye 8 napos elállásod van de ezzel sincs túl jó tapasztalatom...

    [ Szerkesztve ]

    Ha jól belegondolsz a "siker" szó jelentésébe, rá fogsz jönni, hogy az nem más, mint végigcsinálni, amibe belekezdtél.

  • Prevent

    aktív tag

    Sziasztok! Media Markt ajándékkártyám van 90.000 Ft értékben. Ti melyik telefont választanátok?
    Ami fontos: MP3-at sokat hallgatok fülhallgatóval ezért fontos lenne a hangminőség is! Inkább Androidos legyen. Sokat játszanék és a filmnézés is mindennapos nálam!

    Köszi!

    [ Szerkesztve ]

    Ha jól belegondolsz a "siker" szó jelentésébe, rá fogsz jönni, hogy az nem más, mint végigcsinálni, amibe belekezdtél.

Új hozzászólás Aktív témák