Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Turist

    tag

    Sziasztok,
    egyelőre csak gondolkodom a vásárláson, de megkérdezném miket ajánlotok.

    - Árkategória: ~50K
    - Használt vagy új?: Új
    - Hol vennéd meg?: Jó kérdés, de legyen független
    - Hosszú vagy rövid távra tervezel?: Minél hosszabbra
    - Mire használnád?: normál felhasználás+ internet, néha navigáció
    - Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Mivel első ilyen jellegű telefonom lenne így érdemben erre nem tudok mit írni.
    - Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? max 5"

    Amik kellenének:
    elsődleges: Jó wi-fi. (Falun lakom, sok időt töltök vonatozással.)
    Másodlagos: GPS, jó üzemidő

    Tényleg csak elméleti szinten most még. Jöhetet bármi ami eszetekbe jut ezek alapján.

    Köszönöm

  • Turist

    tag

    Sziasztok, segítséget szeretnék kérni telefon választásához.

    - Árkategória: ~40-50k
    - Használt vagy új?: Új
    - Hol vennéd meg?: Függetlenül
    - Hosszú vagy rövid távra tervezel?: Hosszú távra
    - Mire használnád? kb csak telefonálásra, Gps, netezés (ha jól olvastam vidéken fontos a B20, tehát az is), legyen jó készenléti ideje
    - Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Mindegy
    - Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? Valami kisebb méretű, 5" körüli

    Olvasgattam a teszteket, meg pár hozzászólást az eddigi befutó a Xiaomi Redmi 4X
    Ezenkívül van olyan ami ajánlott még? Vannak olyanok amikre nem csak 1 év garanciát adnak?

    Előre is köszönöm mindenkinek.

  • Turist

    tag

    válasz Yasuo #114873 üzenetére

    Köszönöm szépen, habár az érdekelt volna, hogy van-e más ajánlott ami elkerülhette a figyelmem.

  • Turist

    tag

    Sziasztok!

    Anyunak kellene okostelefon, de mivel én sem értek hozzá, gondoltam megkérdezem azokat akik igen.
    A jelenlegi telefonomat is ti javasoltátok, jól bevált :)

    Kérlek titeket, hogy több telefont is javasoljatok, hogy tudjon/tudjunk válogatni.

    - Árkategória: ~20-40K
    - Használt vagy új? Új
    - Hol vennéd meg? Telenornál szeretne előfizetéssel. (De szerintem jó lesz független is.)
    - Hosszú vagy rövid távra tervezel? Hosszú távra, a mostani telefonja is 8 éves.
    - Mire használnád? semmi földtől elrugaszkodott dolog, alap dolgok. Tehát telefonálás, SMS, netezés, fénykép, videó. (persze utóbbiak teljesen amatőr kategóriában).

    - Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Androidot szeretnék
    - Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? Kicsi :) Megmutattam neki a mostani telefonom ami 5"-os, és azt mondta, hogy hatalmas. Tehát annál kisebbre lenne szüksége.

    Köszönöm szépen előre is mindenkinek.

    Ui: Ha tudtok olyan boltot ahol olcsóbb, akkor itt vagy privátban lehet ajánlani. (Persze legyen teljesen legális, garival, számlával stb.)

  • Turist

    tag

    Sziasztok!

    Telefonom sajnos megadta magát, másikat kell venni helyette :(

    - Árkategória: 150-200 ezer
    - Használt vagy új? Új
    - Hol vennéd meg? Ahol a legolcsóbb :), Kártyafüggetlen, De magyar garanciával, ha van rá lehetőség.
    - Hosszú vagy rövid távra tervezel? Minél hossszabb
    - Mire használnád? Általános dolgok, egész napos böngészés, navigáció, zene hallgatás, néhány fotó/ videó készítése
    - Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Androidot szeretnék.
    - Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? A mostani 5" úgysem lesz. próbálok megbarátkozni a 6-6,5" -al
    Mire szeretnéd használni, mi a fontos?
    Fentebb írtam mire kellene. Leírnám mire nem: Játék, videó nézés, közösségi média, streamelés.

    Ami kellene: Sok évnyi frissítés; nagyon jó kijelző; jó akkumulátor; legalább 6G Ram; jó GPS; jó wifi; pár csepp esőt bírjon; jó fotók (kategóriához képest); full HD videó (60 fps);

    Opcionális: 3,5 jack; sztereó hangszóró; 8G RAM, 5G; NFC; 2 nano SIM

    A tesztek alapján ezeket néztem, kb sorrendnek is jó:
    -Samsung Galaxy A52s
    -Realme GT Master Edition
    -Xiaomi Mi 11 lite 5G
    -Oneplus Nord 2 5G

    Ezek mennyire felelnek meg annak amit írtam?
    Van más ötlet amit ajánlotok?
    Ha nem titok, hol érdemes megvenni?

    Köszönöm

    [ Szerkesztve ]

  • Turist

    tag

    válasz yuing #169106 üzenetére

    Köszönöm az ajánlást.
    Gondolkodom rajta, de elsőre nem tűnik olyannak amit megszeretnék.

    Meg kellene nézznem élőben :)

    Az általam említett telefonok közül van amelyik többet tud általános felhasználásban?

    Galaxy A52s
    Mi 11 lite 5G
    Realmi GT / Master edition

    Illetve megkérdezném hogy a Realmivel szoftveresen szoktak-e problémák lenni?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák