Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • andras707

    csendes tag

    válasz blt.62 #50 üzenetére

    Sziasztok!
    Szeretném a segítségeteket kérni új okostelefon használatához, a céfgv a következő paraméterhalmaz lenne:

    -stabil gps (mert kerékpározom és sztem utólag naplózni merre jártam, nem teszem ki a kerékpárra, az ütés és cseppállóság nem szempont, a hátizsák zsebéből az e52 gyönyörűen le tudta követni mindig az útvonalamat; illetve autós navigációnak szoktam még segítségül hívni de ez másodlagos funkció)

    -erős akksi: nem ritka 6-10órás túra, ahol nem hátrány hogy nem kapcsol ki a készülék, hogy ezt milyen létminimum menedzsmenttel teszi az már az ő dolga, de legyek elérhető azért ha gáz van bírja a futó tracking softvert, ami endomondo esetében neten is lóg és megküldi az aggódó családtagoknak, hogy merre járok éppen...

    -wifi g/n szabványok

    -bluetooth (előny ha az új kis energiát igénylőket is képes lenne kiszolgálni)

    (-telepíthető tracker alkalmazás: endomondo vagy sportstracker, kvázi minden platformon van ahogy nézem)

    -autofocusos kamera a hétköznapokra 5mpxel fölött

    -bővíthető s cserélhető memóriakártya transflash 16gbos menne bele

    rendszeresen chatelek telefonról, napi több órát: fbchat, gtalk, skype

    továbbá levelezés gmail, hotmail

    hírolvasás: index rss, meg fb történések

    pdfek és honlapok nézegetése még a megszokott jelenlegi használat

    fontos szempont ne egy szappantartó legyen, hanem legyen szép, ami tudom szubjektív (kínai csodákból nekem tetszik: lenovo p780, motorola razr maxx hd, bb q10, samsung s3as (csak nagyon gyenge az akksija, hasonlóan a sony xperia zr)

    extrák amik jók lennének:
    hd/720p rögzítés; gombsor/ chatelésre alkalmas nagy kijelző (viszonylag nagy kezem van lapát ujjakkal egyelőre érzéketlenséggel az érintő képernyőkhöz, de nem zárkózom el)

    youtube élvezetes nézése... 480p legalább

    ár: használt max60eFt de akkor legyen patika állapotban, valami műkedvelőtől, aki vigyázott a termékre és nincsenek jelentős használatból adódó nyomok és károk és legfőképp legyen még legalább 2évig (mert annyi évente cserélek mobilt hűséges társam a készülék)
    új: max120eFt magyar/eus gari.. kínai garanciát nem tartom garanciának

    nem szoktam játszani, dokumentumokat laptopon írok, ami szinte mindig nálam van

    remélem sikerült kellően körülparaméterezni a felhasználási igényeimet

  • andras707

    csendes tag

    válasz silvergod #35905 üzenetére

    Hát a nokia e52 képes erre. Sportstracker gps-es rögzítés végig ment a telefon, és maga a Balatonkör 11óra volt és még utána egy kis netezés és családdal telefonálás, hogy megcsináltuk, s akkor utána mondta hogy ő most már inkább kikapcsolja magát... (http://www.sports-tracker.com/#/workout/andras707/4l6p16r75pnvsso6)

    1500-as az akksija és talán 600mhz környéki a proci benne, ezen logika mentén, feltételezve, hogy nem javult de nem is rosszabbodott az energiafelhaználás egy 3300as akksival bíró razr maxx 1,2ghzes procival arányaiban elég erős lehet, kérdés hol kapni jót belőle még? Lévén nem mai gyerek, az új modellt pedig nem hozták be az országba.

    És ezért gondolkodtam a kínai csodán a lenovo-n is. 4000-es akksi

  • andras707

    csendes tag

    válasz vgyuri #35929 üzenetére

    Nagyon szépen köszönöm a tippet! Azt hiszem a ez a konstrukció lesz!

    Már csak valami olyan modellt kell kitalálni, ami az átlaghoz képest kicsit erősebb belső aksival bír.
    A motorola razr hd belsejévehez és hozzá párosított akkumulátor nagysághoz van hasonló termék itthon?

    [ Szerkesztve ]

  • andras707

    csendes tag

    válasz MurdR #35933 üzenetére

    Végül egy sony xperia zr lett, már eleve hosszú akksi időt írtak hozzá és ez a sony staminás optimalizációs lehetőség meghozta a programhoz a kedvemet.

    Az csak hab a tortán, hogy neten találtam 3500 és 4600as akksit meg házat hozzá így este, holnap meg megpróbálok keríteni egy mobil boltost, hogy tudnak-e szerezni hozzá.

    Ha a 2300as akksira írtak 10órás wifi és divx nézést akkor mondjuk 80%os hatásfokkal skálázódó esetben is elég tisztességes eredményre lehet számítani!

Új hozzászólás Aktív témák