Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #92275200

    törölt tag

    Üdv!

    Szeretnék két telefon közül választani és ebben kérném a segítségeteket gyorsba, mert mindjárt mennék megvenni :)
    Mindenképp ezek közül az egyik lenne, ezt már eldöntöttem.

    Prestigio Multiphone 4505

    Prestigio Multiphone 5000

    Igazából hardverileg szinte ugyan az a két készülék, csak amiben különböznek az a kijelző méret, az akksi és a 4,5"-nak egy iciri-picirit magasabb a felbontása, a kamera (bár ez nálam nem szempont) és a 4505 újabb modell (ha jól jártam utána az 5000 év elején jelent meg, a 4505 május elején).
    Az új modell már rendelkezik visszajelző leddel is, de ebben még tudok kompromisszumot kötni.

    Igazából ami a dilemmát okozza, hogy most 4,5" vagy 5"? Igaz, hogy 5"-on a felbontás kisebb, de kényelmesnek tűnik a nagyobb kijelző. Azért a 4,5" sem kicsi, nem erről van szó.
    Csak ugye a kérdés az, hogy az 5" már azért dimenziókban elég nagy kis cucc és nehézkes, a 4505 pedig már vékony kis telefon és könnyebb.
    Van valakinek tapasztalata, hogy így zsebben hordozás, a vele való mobilitás ilyen nagy kijelzők esetében mennyire kényelmes?
    Nem nézik az embert nagyon hülyének, ha a fejéhez rak egy ekkora telefont? :D
    Az is megfordult a fejemben, hogy lehet az újabb modell lenen olyan szempontból szerencsés, hogy abban talán már olyan fejlesztés van, hogy az esetleges régebbiek gyermekbetegségei ki vannak küszöbölve, bár ez nem tudom mennyire jellemző.

    Kíváncsi lennék a tapasztalati (most nem feltétlen a márkában) vagy elméleti véleményetekre.
    Előre is köszi!

  • #92275200

    törölt tag

    válasz istnag #22500 üzenetére

    Mindegyiken elérhető az új android, csak a specifikáció leírás ilyen tekintetben régebbi és mindegyik 1,2Ghz.

    Tudom, hogy manapság az 512 ram már nagyon határeset, de sajna nem tudom megfizetni az 1 GB rammal rendelkező telókat :(

  • #92275200

    törölt tag

    Sziasztok!

    Szeretném a segítségeteket kérni. Vásárolni akarok magamnak egy új telefont, de kissé tanácstalan vagyok.
    Nem vagyok az a telefonközpontú ember, mégis egy jó és megbízhatót keresnék hosszútávra. Ez alatt azt értem, hogy hardverileg legyen olyan, hogy ne kelljen a hajam tépnem fél év után, hogy kiadtam érte majdnem százezer forintot és nem ér 10 ezret se.
    Ebből kifolyólag fontos, hogy képes legyen fogadni a későbbi rendszerverziókat (mert hardveresen van benne potenciál) és ez biztosított is legyen. Nem szeretnék abba belefutni, hogy évekig ugyan azt kell használnom és semmit nem "fejlődik" a telefonom.

    Eléggé kényes vagyok a sebességre, nem szeretem ha laggol, fagy a telefon (vagy bármilyen olyan készülékem, amiben processzor és felhasznlói felület van :) ), akár egy kicsit is.
    Jöhet Windows Phone 8, vagy akár Android is, csak az előbb említett feltétel adott legyen.
    Amire használnám az az alap dolgok, plusz netezés és jól jönne navigáció is ha esetleg elakadnék, vagy utaznom kell számomra ismeretlen helyekre. Ha megoldható legyen jó akksija, ne kelljen 12 óránként tölteni.

    A keretem erre max 100.000 Forint és a következőket néztem ki magamnak:

    - Nokia Lumia 820
    - Samsung Galaxy Ativ
    - Samsung Galaxy S3 mini

    Eddig Samsung és Sony telefonjaim voltak, mindegyik több évet kibírt (még egyet se kellett azért lecserélnem, mert tönkre ment volna, hála isten).
    Igazából a Samsung Ativ S elég szimpatikusnak tűnik a nagy háttértár és kijelző miatt, a Nokia felé meg ugye főleg az ingyenes navigáció ami húzó erő. Ahogy néztem a két készülék csont ugyan az hardverileg.
    Nokia telefonom sose volt még, kicsit "fázok" tőle, mert rebesgetik, hogy minőségben már árnyéka önmagának, de nem tudom erre a szóbeszédre mennyire lehet adni.

    Amennyiben tudtok más is ajánlani, agy valamelyik mellett érveni szívesen fogadom:)

  • #92275200

    törölt tag

    válasz w333 #27242 üzenetére

    Max 100.-at tudok rákölteni :) Ja igen, azt kihagytam, hogy független árban gondolkozzunk.

  • #92275200

    törölt tag

    válasz #40993792 #27245 üzenetére

    A WP 8 előnyeit és hátrányait ismerem :) A Nokia minőségére azt értem, hogy meghibásodás, megbízhatóság. Az sajnos bolti tapogatásból nem fog átjönni.
    Köszi a véleményed, akkor nem adok a beszédre :)

    (#27246) w333: Hmm.. akkor lehet várok még 1 hónapot és kispórolom, mert elég tetszetős a tudása, szó se róla...
    De jól látom, hogy csak 1 év garit ad rá a gyártó? :Y

    [ Szerkesztve ]

  • #92275200

    törölt tag

    Sziasztok!

    Szeretném a segítségeteket ill. véleményeteket kérni.

    Két eszköz között vacilálok (nézegettem a mobilarena videot, de nem segített sokat), amik "tesók", ezek közül kellene döntenem még ma este.

    Nokia Lumia 820 - 74.000 Ft
    Nokia Lumia 920 . 89.900 Ft

    A különbségekkel nagyjából tisztában vagyok, csak azt nem tudom eldönteni, hogy a nagyobb felbontás és a jobb kamera (olyan sokat nem fotózom, csak alkalmanként) ér-e annyit a 920 javára, hogy 16.000 Ft-al többet kiadjak érte. A 920-as elég robosztus és nehéz -bár mondjuk ez nem tántorítana vissza-, de a 4,3" emberibbnek tűnik, csak ott meg az akksi aggaszt meg a kijelző (AMOLED, pentile mátrix).

    Van valakinek gyakorlati tapasztalata, hogy melyiket érdemes inkább, ha a fotó és video minősége ugyan fontos, de nem feltétel mert alkalmankénti fotózás lenne vele? Vagy egyéb érvek :)

    [ Szerkesztve ]

  • #92275200

    törölt tag

    Sziasztok!

    Függetlenbe melyiket ajánljátok inkább (ha a kijelzőméret nem számít, de a szoftver támogatás és optimizáltság igen)?
    Gyorsaságba szerintem hasonló lehet a kettő, legalábbis amikor megtapiztam nem igen vettem észre különbséget, de ugye ez kiállított telókon elég relatív, mert nincs rájuk telepítve szinte semmi..

    Sony Xperia L
    Samsung Galaxy Ace 3 LTE

    [ Szerkesztve ]

  • #92275200

    törölt tag

    válasz dokee78 #45386 üzenetére

    Köszi a választ :)
    Igazából azért ez a kettő csak, mert ezt a kettőt tudják csak nekem úgymond "jóárasítva" beszerezni".

  • #92275200

    törölt tag

    Sziasztok!

    Igazából a szakiktól egy "jó kérdést" akarok feltenni, mert nem igen értek valamit, az ő ismeretanyaguk meg hátha segít eligazodni.
    Szeretnék Huawei telefont venni, P4 vagy Honor 8. Igen, tisztában vagyok vele, hogy az utóbbi jobb vétel, mert több a ram stb stb.
    Engem az érdekelne, hogy ez a Huaweinek hol éri meg? Kiad egy szinte "ugyan olyan" telefont, mint a zászlós hajója, több rammal, olcsóbban.
    Bennem felmerül ilyenor az a kérdés, hogy hol a csapda?. Egy gyártó se szúrja tökön magát csak úgy, szerintem.

  • #92275200

    törölt tag

    Sziasztok!

    Szeretném a döntésben segítségeteket kérni!
    Hezitálok egy Samsung Galaxy A5 2017 és egy Motorola Moto G5 Plus között.

    Fontos lenne a kamera (video felvételi lehetőségek), a jó szoftver és jó szervizháttér.
    Tudom, hogy kamerában erősebb (elvileg) a g5 plus, de kicsit bennem van, hogy hátha az A5 is elég.

    Igazából az A5 mellett szól:

    - Stabil szoftver
    - Por és vízálló
    - Jobb anyagminőség
    - Kiemelkedő szervizháttér
    - AMOLED

    Moto G5 mellett pedig:

    - 4K video felvétel
    - Valamivel jobb fényképek
    - Stock android
    (Külsőre kicsit aggódok a "krómozott" műanyagkeret miatt, hogy elkezd lepattogni)

    Esetleg van olyan pro/kontra érvetek a fentieken kívül, ami még segíthet nekem a döntésben?
    Köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

  • #92275200

    törölt tag

    Sziasztok!

    Szeretném a segítségeteket kérni a választásban.
    Most a telekom olyan ajánlatot tett nekem, amit nagy balgaság lenne kihagynom.

    Két készüléket 0 Ft-ért hozzám vágnának (nem kezdőrészlet, hanem maga a készülék tényleg "ingyen" van).

    - Huawei P10
    - Samsung Galaxy S8

    Természetesen mind a kettő más csomagban, de nem ördöngős árban különbség (3.800 Ft-al több az s8-hoz kötött csomag, igaz az korlátlan mindenben, a p10-é nem).
    Szóval, nem igen tudok dönteni, de amik a szempontok:

    - Teljesítmény, evidens (nekem aztán ne akadjon, laggoljon meg, semmi)
    - Megbízhatóság (itt a p10 3 év garija nyerne ilyen szempontból).
    - Kamera fontos, főleg a videó felvétel. De nem tudom, hogy ér-e annyit pluszban az s8 kamerája, mert azért high tech cuccot nem várok el, Vlogolni, kisebb események felvételére kellene + tárgy és téma fotózás.
    - Sok net (korlátlan netezés) + Wifi hotspotként is lenne használva
    - Közösségi alkalmazások, e-mailezés, jegyzetelés.
    - Melós dokumentumok kezelése (főleg gdrive és google docs).
    - Zene és zene és zene :) (Streaming).

    Ezeket az elkövetkező 2-3 évre el kéne rendesen látnia.

    Nem tudom miként áll most a Samsung, nekem még mindig az akadozós/animációt darabolva rajzoló kép él a fejemben. Utolsó Samsung amit használtam egy 2015-ös A5 volt, azt is anno dicsérték, hogy abszolút nem laggol, akad, aztán a jó francot nem.
    Huawei telókról túl sokat nem tudok, dicsérik, de hát a Samsungot is mindig agyon dicsérték, szóval így nehéz dönteni.

    Nektek több telefon megfordul a kezeitek között, többet ismertek, valószínű gyakorlati és minden napos oldalról jobban tudtok tanácsot adni.

    [ Szerkesztve ]

  • #92275200

    törölt tag

    Sziasztok!

    Végső mentsvárban fordulok hozzátok, mert patthelyzetbe sodortam magam :D Lehet azt mondjátok, hogy akkor menjek a sóhivatalba, de egy bővebb kérdést megér.

    Szeretnék vásárolni egy mobiltelefont, de helyzetem a következő: mostanában sajnos "sok" telefon megfordult a kezem között, de eladás lett a vége, mert nem jöttek be.
    Tehát amit nem szeretnék:
    - Xiaomi
    - Huawei (és honor).
    - Vernee
    - Egyéb kínai márkacsoda, aminek a nevét se hallottam.

    - Árkategória.

    70-120 között.
    A 120 az már nagyon kierőltetett és számomra sok lemondással járna, így csak akkor szeretnék 100 fölé menni, ha már irgalmatlan best buyról van szó.

    - Használt vagy új?

    A lényeg, hogy legyen rajta normális, gyártói garancia. Az lehet futárszolgálatos, vagy nagyvárosokban található boltokba szóljon a garancia (euronics, aqua, edigital stb), hogy azért ne kelljen súlyos pénzekért futárral visszaküldözgetnem ha nincs a gyártónak futárszolgálatos garija.

    - Hol vennéd meg?

    Boltban, webshopon, egyértelműen megbízható eladótól itt a HA-n.

    - Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont?

    Hosszú táv (1,5-2 év)
    Független és dual sim a prioritás.

    - Mire használnád?

    Zenehallgatás. Jó lenne, ha jó hangja lenne (természetesen fülesen)
    Sok üzenetváltás (prioritás a skype, hangouts, messenger),
    Social media (facebook, instagram stb),
    Dokumentumok/adatok kezelése (Google docs, felhők)
    Fényképezés és videó felvétel (általános, de azért egy közepes kamera nem árt, az emlékeket szeretném normális képen látni). Dokumentumokat is "szkennelek".

    - Mekkora készülék lenne megfelelő számodra?

    Nem szertetem a tepsiket, max 5-5,2".. bár azt is nagynak tartom, de belefér.

    Nagyon rühellem, ha egy telefon laggol vagy darabos az animáció, vagy nem jönnek meg rendesen az értesítések (huawei és xiaomi telefonokkal ez volt a legnagyobb bajom. Az ember beállította 6 különböző részen, de még így is misselt értesítést).

    Amiket eddig nézegettem:
    - Samsung Galaxy A5 2017: Nem tudom, hogy erre még egyáltalán érdemes 70-80 ezer forintokat költeni?
    - Samsung Galaxy A8 2018: Elég drága, nem tudom megéri-e egyáltalán?
    - Sony Xperia XA2: Pofás, tetszik, keretbe még pont beleférne, de annyira új, hogy nem sokat olvasni róla. Legutóbbi sony telefonom egy Z3 compact volt, annak imádtam minden porcikáját.

    Bocsi, hogy bőlére eresztettem, minden segítséget köszönök!

  • #92275200

    törölt tag

    Sziasztok!

    Két telefon közül kellene döntenem, igazéból mindegyik tetszik, de nem megy.

    Versenyzők: Samsung Galaxy A8 vs Sony Xperia XA2

    Amire kellene: internetezés, közösségi applikációk/üzenetküldők, sok zenehallgatás (Bluetooth), dokumentumok "szkennelése", meg persze fényképezés de arra nekem elég ha a közepes vagy annál kicsit jobb. Nagyrészt úgyis közösségi megosztásra menne, oda meg nem feltétlen kell brutál kamera, amúgy is átkonvertálják.
    Szeretnék minél folyamatosabb, simább, akadás mentesebb működést és dualsimet. Emiatt fázok kicsit a Samsungtól, mert eléggé akadásra hajlamos (ismerősöm A8-a azt mondta elég gyakran meg tud röcceni, animációkba. Lehet majd később javítják, nem tudom, de emiatt el is adta).
    Visszaolvastam, láttam most írtatok nemrég az Xa2-ről. Amellett számomra a jobb akksi és a "tisztább" android és jobb memóriakezelés szól (A bluetooth és a dualsim eléggé bele tud harapni az akkuba) . Tzudom, hogy kevesebb a RAM, de ha jól van optimizálva nem hiszem, hogy ez problémát kell okozzon. A felhasználói élmény számomra a fontos.
    Pár ismerőst meginterjúztattam, szerintük ebben a dilemmában hülyeség nem A8-at venni, de kíváncsi vagyok az itteni tapasztaltabb véleményekre is.
    Érzelmileg kicsit "vonzódom" a Sonyhoz :)

    [ Szerkesztve ]

  • #92275200

    törölt tag

    válasz juuzer #125748 üzenetére

    Szia!

    Ez a bajom nekem is, hogy mind a kettő megfelelne :D De hát dönteni kell és nehéz, műszaki készülékben mindig nehezen döntök.
    Sony valamiért mostohagyerek, vagy rút kis kacsa az internetes fórumokon (bár nem értem, miért?). Z1 compactomat imádtam mondjuk, azért húz kicsit a szívem oda. Bár az nem középkategória volt anno.
    Van esetleg olyan dolog, ami inkább a Sony mellett vagy kifejezetten ellene szólna (a kicsit feljebb lévő hozzászólásokon kívül)?
    A Samsung mondjuk jól tele van tömve jóságokkal, emiatt vonzó is (főleg a 2 sim kártya + memória kártya és még vízállóság is), csak az a fránya szoftver...

    [ Szerkesztve ]

  • #92275200

    törölt tag

    Sziasztok!

    Szerintetek melyik érné meg jobban 70-80 körül, használtan de még garival: egy Honor 9 vagy Samsung A8? Utóbbi esetében inkább az amoled kijelző, jó audio képességek, always on display és a vízállóság vonz. Csak hallottam, hogy az akkuja nagyon karcsú, 1 napot bír kb.
    Teljesen általános dolgokra kell (sok zenehallgatás, facebook, insta, skype, messenger, e-mail, böngészés, térkép, fényképezés), de azt szeretném ha pörgősen csinálná és azért valamennyire jó is legyen a fényképező, de abban nincsenek DSLR elvárásaim.

    Xiaomi nem igen jön be, akármennyire is jó árban.

    [ Szerkesztve ]

  • #92275200

    törölt tag

    válasz juuzer #130207 üzenetére

    Köszi!
    A vízállóság az csak egy jó plusz, de nem feltétel :) Szól esetleg valami a honor 9 vagy az a8 ellen, amit számításba kell venni?

    Esetleg még érdemes lehet költséghatékonyan egy A5 2017-et venni manapság egy 1,5-2 éves távlatra?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák