Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Topanka

    aktív tag

    Hali!
    A T-mobilnál két előfizetésem hűsége lejárt, és ezt kihasználva szeretnék okostelefont venni.
    A tervem az lenne, hogy ezt a két előfizetést dominóra váltanám, a telefonok nagyon jó telefonok, de csak telefonok, és két db okostelefont vennék új előfizetésre Next M, és Next S-re.
    Ezekben a kategóriákban nézelődtem a szolgáltató honlapján, és a fórumot is olvasva az alábbiak a lehetőségek:
    Next S
    1. Samsung Galaxy Ace 3 0.-Ft
    2. Samsung Galaxy Express 0.-Ft
    3. Sony Xperia SP 0.-Ft
    4. Nokia Lumia 625 0.-Ft
    5. Nokia Lumia 820 0.-Ft
    Ezek közül talán a 3. Sony Xperia SP 0.-Ft lenne a legjobb választás.

    Next M
    1. Samsung Galaxy S4 LTE 23.760.-Ft
    2. Sony Xperia Z 23.760.-Ft
    3. HTC One 47.760.-Ft
    4. LG G2 16 GB-os 47.760.-Ft
    5. Nokia Lumia 925 47.760.-Ft
    6. Samsung Galaxy S4 mini 31.440.-Ft
    Itt a 4. LG G2 16 GB-os 47.760.-Ft spécéztem ki. Sajna csak 16 GB-os, és nem bővíthető. Mennyire gond, hogy nem szétszedhető? Aksi túléli a 2 évet?
    Mi a véleményetek a felsorolt telefonokról? Melyiket érdemes választani?
    Telefonáláson kívül, netezésre (tanulás, és email), játékra, zene hallgatásra kell gyermekeimnek.
    Ha írtok véleményt, légyszi vegyétek figyelembe, hogy én holt homály vagyok az ilyenekhez.
    Jó ha az aksi minnél tovább bírja.

    [ Szerkesztve ]

  • Topanka

    aktív tag

    válasz pit stop #39199 üzenetére

    Szia!
    Először is köszi a gyors reagálást, így késő este.
    Leányom 19 éves, tanuló pedagógia, pszihológia szakon, és mindennap utazik a suliba. Nála a netezés tanulás miatt, facebook, és a zene a kiemelt téma, és sok telefonálás a ...(nem írhatok le én ilyeneket, mert ez nem igaz?!) :Y
    Fiam 12 éves. Övé lenne az M-es cucc, mert azt a párommal is használnánk az előfizetésben foglalt ingyenes beszélgetések miatt. Őt az informatikai része érdekli, netezés a tanulmányokhoz (versenyek) meg a zene, és az elmaradhatatlan játék.
    Sajnos több ilyen jellegű előfizetést nemigen engedhetek meg magamnak, ahogy írtam lenne még két dominós telefonom.
    Az S-nél a Nokia 820-as csempés rendszere milyen, azt nem tudom, ezt ki kell puhatolnom még a gyerekeknél, inkább az akkumulátor 1650 mAh-s teljesítménye nem kiemelkedő, és ez lehet kizáró ok.
    Az ingyen navi alatt mit értettél? GPS-t? Tól-ig navigálást?
    Az xperia z TFT kijelzője nem gyenge?, vagyis nem kevés már az ilyen kategóriánál? Igaz a Full HD és a Mobile BRAVIA Engine 2 főleg nagyításnál hozz valami vígaszt, de az üzemidő itt sem jó. Nincs szinkronba az aksi teljasítménye a FHD kijelző és az erős hardverek fogyasztásával.

    Félek, ha így fogom nézni a dolgokat, a végén nem fogok találni megfelelőt.
    Írjatok az igényeimtől függetlenül egy igazán jó kis okostelefont, kiváncsi vagyok megfelelne nekem, vagy ... :W
    Kijelzőben a HD már jó, FHD is lehet rossz, míg a HD is lehet nagyon jó.

  • Topanka

    aktív tag

    Sziasztok!
    Okostelefont vennék a leányomnak ajándékba. Pénzben nemigen tudom elengedni magamat, ezért nagyon fontos lenne a jó választás. Felhívnám mindenki figyelmét, hogy nagyon laikus vagyok a témában, vagyis buta.
    -
    1. 50.000.-Ft - 60.000.-Ft-ot szánnék rá, de ha nagyon megérné ár/érték arány miatt, megnyújtanám egy kicsit.
    2. Legalább 2 évet tudjon szolgálni (számolni lehessen a frissítésekre)
    3. Legfontosabb a telefonálás (hang minőség és zajszűrés), sms, és a facebook használata
    4. Normál felhasználás, fényképezgetés, internet (4G LTE B20 támogatás? - tmobil), és a zene hallgatás - játék abszolút nem lényeges
    5. Fontos az e-mailezés, szövegek begépelése world és exel, munka (gyógyped. asszisztens, és ehhez kellhet az iskolában)
    6. Viszonylag strapa, jól összeszerelt telefon legyen, ha lehet fémházas.
    7. Nyúzva is ki kell bírnia 1 napot, éjszaka alvás közben töltődhet.
    8. A kislányom sem favorit az okostelefonok szoftvereinek ismeretében, bár nálam okosabb, ezért érthető egyszerü kezelőfelület.
    9. Talán a hosszabb táv miatt a 4GB RAM, és min. 64GB memória minimum kellene.
    Tetszenek a Huawei telefonok, de:
    Árban a Xiaomi nagyon tetszetős, ezekből a
    -Xiaomi Mi A1 4GB/64GB Android One Global verzió illetve a
    -Xiaomi Redmi 5 Plus 4 GB/64GB MIUI Global verzió
    Lett egy kis dilemmám, a Honor 7x miatt, ami állítólag szebb képeket csinál, de majdnem 20.000.-Ft felárat megér? Vagy a Mate 10 Lite?

    [ Szerkesztve ]

  • Topanka

    aktív tag

    válasz juuzer #126318 üzenetére

    Dilemma (Honor 7x és Mate 10 Lite) ejtve.
    Az A1-re feltehető a Microsoft Office world és exel?
    Vagy fent van alapból, mint a Redmi 5 plus-nál?

  • Topanka

    aktív tag

    válasz juuzer #126320 üzenetére

    Köszönöm a válaszokat, A1 mellett paktáltam le.
    Veszek hozzá valami szilikon tokot, és védőfóliát is.
    További szép napot!

  • Topanka

    aktív tag

    válasz adp #126322 üzenetére

    Szia!
    Én a GlobalStore webshop-ot néztem ki. Igaz, nemigen ismerem a boltokat, olvasgattam a véleményeket.
    Ha tudsz megbízhatóbbat, vagy jobbat, szívesen veszem a tanácsot.

Új hozzászólás Aktív témák