Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz norbert1998 #61263 üzenetére

    A PayPal egészen más, egyrészt kiállta az idő próbáját, másrészt nem egy olyan komolytalan cég, mint az Expansys. Nem kérnek több adatot tőled, mint ami indokolt, az adatbekérés hitelesített biztonsági protokollon keresztül történik, ráadásul ott van extra garanciának a saját pénzintézeted védelme. Nehéz biztonságosabb internetes fizetési módot elképzelni, mint a PayPal (főleg ha helyesen használod).

    Na most az Expansys esetében számomra teljesen ostoba érv, hogy "úgysem lopnak". Amit kérnek az pontosan olyan, mintha vásárlás előtt kérnének egy másolatot a lakáskulcsodról, hogy majd ők bemennek és kiveszik a malacperselyből a megrendelt cuccok értékét. Na ebben az esetben nekem édeskevés, hogy kiscserkész eskü alatt állítják, hogy nem vesznek majd ki többet.

    De aki nem hisz nekem, az kérdezze meg a saját bankját, hogy egy tízes skálán mekkora ostobaság a bankkártyád mindkét oldaláról másolatot adni bárkinek.

    (#61264) Zsolt_72: Oké. Én a részemről elmondtam amit akartam. Ez így adatvédelmi szempontból minimum vörös fokozatú veszély. Azt sem igazán értem, hogy mi szüksége van erre az Expansysnak, hiszen ha a vásárlás komolyságáról győződnének meg, arra ugye bőven elég az, hogy amúgy is előre utalással fizetsz, nagyobb tételek esetére meg ott van az előleg számla, ami szintén egy bevett gyakorlat.

    Nekem rejtély ez. Meg az is, hogy emberek miért bíznak bennük.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák