Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • diegho

    nagyúr

    válasz mantequilla #104638 üzenetére

    Ha visszanézel mindig így volt, sőt, korábban még rosszabb volt a helyzet. A középkategória bitang fos kijelzőket kapott, nagyon gyenge SOC-vel és kamerával. Most azért jobb a helyzet, van választék és mindegyik tud valami jót, gyakorlatilag 5-6 olyan készülék is van 50-100 között, amit ha megveszünk egy kimondottan jó készüléket kapunk, de lesz 1-2 hiányosság, eddig ezt csak a flagshipek tudták. Mindenesetre én egyre inkább úgy érzem, hogy a 100k alatti telefonok is képesek akár évekig jók lenni, egyre közelebb vagyunk a flagshipekhez.

    Hogy on is legyek az 50-100k sávban én ezeket tartom jó vételnek:
    - Moto X 2014 - 52k - erős SOC, szép AMOLED kijelző, jó összeszerelés, Moto funkciók és 6.0 droid, az akksi kicsit harmatos, a kamera spártai, magyar nyelv sincs, de ennyiért ez a legjobb vétel.
    - Nexus 5X - 70k körül - jól eltalált SOC, mindig friss rendszer még 1 évig, kiváló kamera, kicsit gyengébb kijelző, olcsóságot sugalló összeszerelés, közepes akksi, de 70k-ért egy igazi pure androidot ad, ami gyors és stabil
    - Huawei P9 lite - 75k körül - jó SOC, minőségi összeszerelés, eltalált design, jó kijelzővel, kategóriába illő kamerával, átlagon felüli akku idővel, a GPU kicsit gyenge, az EMUI olyan amilyen, talán kicsit nagyobb szórás a minőségben, de 75k-ért egy igazán komplett csomagot ad
    - Moto G4 Plus - 80k körül - sallangmentes droid élmény, gyönyörű kijelző, előlapi fp scanner, szuper kamera és a szokásos Moto funkciók egy jól összerakott házban átlagosnál kicsit jobb üzemidővel, sajnos csak műanyag házban, kicsit vaskos kivitelben, és az fp scanner nem home gomb, a soc a kategóriába pont beleillik, nem több, de az optimalizációnak hála ez tökéletesen elég, ennyi pénzért szintén egy szuper csomagot ad, kár az NFC-ért.
    - Samsung A5 2016 - 90k körül - gyönyörű kijelző és flagship anyaghasználat, hihetetlenül jól összerakott házban, OIS-es kamerával, csúcs üzemidővel, ami a rendkívül energiatakarékos, ám kicsit gyengébb SOC-nek köszönhető, a Touchwiz olyan amilyen, néhol lagol és kicsit eszi a RAM-ot, viszont ez az a telefon, amit úgy oda tudsz tenni bármelyik flagship mellé az asztalra, hogy egy laikus nem mondja meg melyik 200k
    - HTC A9 - 90k körül - minőségi összeszerelés, nagyon kézreálló az egész, OIS-es kamera, nagyon jól optimalizált Sense felület, maximum átlagos üzemidővel, kicsit gyengébb kijelzővel és kamerával, aki szereti a Sense-t és nem zavarja a gyengébb üzemidő, az egy nagyon letisztult és végletekig optimalizált rendszert kap

  • andrisbandi

    őstag

    válasz mantequilla #104638 üzenetére

    Hasonló cipőben járok.
    Kicsi dual simes jó telót nem lehet venni.

    Z1C-t gondoltam leváltani pár hónapja Samu A3 duossal. Egy hét után vissza küldtem, mert akadozott. Kevés volt a 1.5 Gb ram. Szerencsére a turbado.hu visszavette. Semiilyen költségem nem volt, a futárt is ők állták. Sőt elnézést kértek a csalódásért.

    Volt még pár olcsó kicsi kínai teló. A Doggee-t csak a Paypallal tudtam kifizettetni, mert a Gearbest nem akarta visszavenni, pendig semmi nem működött rajta.

    AZ Emagról vettem egy Allview A5 Easy-t.
    Halk, a fényképezője nulla, napfényben nem látni, könnyen karcolódik, stb. De ezt megtartottam, mert legalább használható. Gondoltam később jó lesz (kétkártyás) tartalék telónak.

    Az itteni ajánlások alapján a következő kiszemelt a Mi 4c lett az Eustockról.
    Pár hónapra terveztem megtartani, de másképp alakult.
    Boldogan bontottam ki, és vettem használatba. A hozzá adott "üvegfólia" sokkal kisebb volt, és körben a széleinél feljött. Le is szedtem, használhatatlan.
    Másnap elromlott a kijelző.
    Írtam a boltnak mi ilyenkor a tehendő.
    1. elállás a vásárlástól
    2. szervíz
    - Gondoltam új telóval csak nem kellene egyből a szervízbe kezdeni. Meg a rossz tapasztalatok alapján, szeretik elhúzni 30 napig. Így a visszaküldést választottam. Mint utóbb kiderült, ez nagy hiba volt.
    Az Eustocknak visszakűldés 4.700 Forinba kerül a Magyar Postán.
    Ezt buktam, mert csak.
    A pénzre meg várni kell, kb két hetet. (Most ez zajlik éppen, 1 hét telt el.)
    Ezt érdemes bele kalkulálni amikor boltot választ az ember.
    Szerintem sokkal jobban megéri EU raktárból, Paypallal vásárolni. Úgy minden költség visszaszerezhető, és a vételár is kevesebb.

    Én befejeztem a kínai telókkal. Így viszot jó mélyen lehet a zsebbe nyúlni :-)

    【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

Új hozzászólás Aktív témák