Új hozzászólás Aktív témák

  • setup

    junior tag

    válasz sfdrakex #177029 üzenetére

    Nagykeres bekötés nélkül nem szabad szürke hardvert venni. Tiszta sor. A gari kiskeres "közvetítését" én teljesen fel is számolnám nagyobb városokban. Semmi értelme szerintem, csak az átfutási időt növeli.
    Igen, a szállítmányozás ilyen, csak ott azért mindig mosolyogni szoktam, amikor valaki azt gondolja, hogy „szándékosan megjáratják nemzetközi bűnszervezetek több országon át a szajrét” Ennél azért sokkal pitibb is lehet a valóság. A valóságban a szállítmányozó cég az egyedül, aki belelát a raktérbe és simán lehet, hogy az egyetlen a történetben, aki tényleg nemzetközi. Cégen belül neki kvázi közel ingyen jön az áru, ha a szabadon maradt raktérben „a legolcsóbb lyukban” fog vándorolni. Ha senki nem indít miatta új járművet, nincs többlet üzemanyag, ugyanannyi alkalommal pakolnak ugyanannyi járművet tele stb. és ha ilyen raktérlyuk csak úgy képez útvonalat Magyarországra a gép szerint, ha először éppen elviszik kamionon a románoktól törökbe, onnan olaszba és így tovább azt is pont leszarja a speditőr, ha a végén valahogy kilyukad a lyukakban Magyarországon és a vevőjének meg így is jó. Ki fog az ilyen lassú szállításnak örülni, kinek lehet eladni az ilyen rakteret legnagyobb haszonnal? Máris összeér a szürke a fehérrel, de attól még nem lesz nemzetközi bűnszervezet része valami aluljárós ügyeskedő, csak mert ismer valakit, aki úgy hozza ide neki a cuccot, hogy a fél világot bejárja mire ideér. Nem is bűnöző akit ismer csak valaki, aki eladja annak a rakteret, aki megveszi. Ez teljesen tisztességes üzlet :)

Új hozzászólás Aktív témák