Új hozzászólás Aktív témák

  • membrandj

    nagyúr

    Sziasztok!

    Édesanyámnak szeretnék telefont vásárolni, hosszabb időtartalomra. Facebook, telefonálás, waze.

    - Árkategória. (talán ez a legdurvább behatároló tényező)
    50-70 k

    - Használt vagy új?
    új

    - Hol vennéd meg? Függetlenül újonnan gyártói garanciával, esetleg előfizetésre egy szolgáltatónál? Esetleg használtan az aprón? Ugye nagyon nem mindegy, mert az árak teljesen különbözőek.
    Függetlenül, újonnan megbízható boltból. Nem az árukereső legolcsóbb árait nézem, fontos a hivatalos, gyári gari.

    - Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont?
    Hosszú táv, leginkább szoftvertámogatottság terén. ( gyári, nem xda és társai )

    - Mire használnád? (ez egy másik sarkalatos pontja a választásnak, hogy körülbelül miről van szó, azt alul lejjebb olvashatod)
    telefonálás,facebook,waze.

    - Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is?
    android
    - Mekkora készülék lenne megfelelő számodra?
    Minél kisebb annál jobb,de kicsiben max az a3 2017-et találtam,de az abban lévő 2GB ram elriaszt.

    A kinézett telók:
    p9 lite 2017 ( hivatalos garival ~ 53k)
    galaxy a5 2017 ( hivatalos garival ~72k)
    P smart ( hivatalos garival ~ 70k)

    Ezek a fő versenyzők. Felmerül még ugye az a3 2017 is(~ 64k),de itt a ram probléma lesz szerintem.
    A másik pedig a p10 lite,de ez pedig ~ 80k , ami már megüti az ingerküszöböm is és szerintem erre a felhasználásra nem jobb a P smart-nál.

    Esetleg alternatíva? Xiaomi sajnos nem opció, az ennél ismeretlenebb márkák pedig teljes mértékben ki vannak zárva.

    Köszönöm előre is!

    Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

Új hozzászólás Aktív témák