Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szellem.

    Topikgazda

    válasz riki #76384 üzenetére

    Nem kell elnézést kérned a mondataidért, de tegyünk tisztába pár dolgot.
    1.: Ez egy szakmai fórum, nem pedig véleményfaktor akar lenni.
    2.: Ettől még leírhatja a véleményét valaki, de attól még azt szűrni kell valamilyen szinten, mert elmegy a szakmaiságtól!
    3.: Ha valaki x,y terméket egy kihagyott minta alapján ítél meg abban semmilyen szakmaiság nincs.
    4.: Ha már említettél két tagot, akiknek adsz a véleményére, akkor ők is leírták, hogy egy-két kihagyott minta alapján téves következtetés leírni egy terméket, mert nincs 100%-os védelem.
    5.: Nincs semmilyen mantrázás a topikban. Vannak éppen olyan termékek, amikre jobban odafigyelünk, de nincs új a nap alatt! Az az ami régen is jó volt az most is az, ami régen is rossz volt, az nem feltétlen változott.
    6.: Sokan pont a trollok, meg az okoskodó és szakmaiatlanul véleményt formáló emberek miatt léptek le vagy meg már nem érdekli őket a téma. Szóval, amit írtál az kicsit téves. Sok régi taggal a mai napig tartom a kapcsolatot.
    7.: Lehet, hogy régen még a 2010-es éve környékén volt értelme hibákat, bugokat jelenteni, de ma már nem igazán éri meg foglalkozni vele. Az oka, hogy csúnyán fogalmazva leszarják a gyártók a a usereket. Anno, együtt dolgoztam a Sicontactal, a 2F. Kft.-vel, stb., és amikor tömegesen küldtem a mintákat, meg adtam be a hibajelentéseket, kaptam az ingyenes kulcsokat több évre. Nem is kellett költenem sem a Kasperskyre, semmire. Ma már szó szerint válaszra sem mindig méltatják a gyártók a usereket! És itt meg is jegyezném, hogy ebből anno a 2f. Kft. volt a legkorrektebb és segítőkészebb csapat. Imádtam velük dolgozni és mindig honorálták a segítségem. A Kaspersky mint cég is más volt. Ahogy a Sicontact is örömmel honorálta a fáradozásaimat. És egyiknek sem voltam az alkalmazottja, egyszerű, de értő userként küldtem és jelentettem a hibákat, stb.
    8.: A Király kategória megjegyzéseden mosolyogtam egy jót. Mindenféle beképzeltség nélkül, tényszerűen: Ennek a topiknak blattidával voltunk alapítói. Menj be az archivumba és nézd meg. Után csatlakozott a fórumhoz és témához Fire és Zoli(lyl) még később.Az első összefoglaló hozzászólást vagy más néven a támaösszefoglalót én készítettem, blattida lektorálta és később Zoli aktualizálta. Nem véletlen lettem én anno a TG-je a topiknak, az eredeti szakmám amiből meg diplomát szereztem egyetemen az informatika. Ettől még annak a véleményére adsz és azt tartod királynak akit akarsz, de ha beleszólok a fórumba, azt nem zöldségárusként teszem és főleg okkal. Még ha nem is tetszik mindenkinek.
    Szóval, röviden ennyi. :R

    [ Szerkesztve ]

  • Jack Oneill

    veterán

    válasz riki #76384 üzenetére

    ,,Bocs,de nem arról szól ez a forum, hogy mindenki elmondhatja tapasztalatait, véleményét egy adott termékről legyen az jó vagy kevésbé jó."

    Nagyon úgy néz ki, hogy nem igazán követed a topikot, illetve a topikgazda (Szellem) munkásságát.
    1. Pontosan erről szól a topik, ezt teszi Szellem is. Bocsáss meg, de soha az életben nem volt elfogult egy termék iránt sem, soha nem hallottam még ajnározni egy terméket sem tőle. Szakszerűen leírta a tapasztalatait, véleményét a termékről (Kaspersky, F-secure, DefenderESET), legyen az pozitív, vagy negatív vélemény, mindig őszintén nyilvánosság elé tárta.
    2. Senki nem mantrázik semmit, de nyilván ki kell emelni azokat a programokat, amik valóban hoznak egy szintet. Vagy azt akarod, hogy a Pandát emeljük ki? Van egy határ úgy gondolom, mi az alja program, és mi a minőség, amit tesztek is és tapasztalatok is alátámasztanak.
    3. És ha már tapasztalat!!! Topikgazdát nem csettintésre választanak, gondolom, ezt te is tudod. Nyilván olyan ember kerül ebbe a pozícióba, akinek van munkássága, tapasztalata, tett valamit az asztalra. Gyakorlatilag degradáltad a kolléga munkásságát...

  • ƵøŁĭ

    veterán

    válasz riki #76384 üzenetére

    Köszönöm a kedves gondolataidat. Sajnos semmilyen formában nem éri meg érdemleges energiát belefektetni ebbe a "témába". Közösségi szinten az "összefogás" megbukott. Röviden felsorolom a lényeget:
    - támogatói háttér nincs
    - közösség egy ideig tart csak össze
    - időszakos trollkodások
    - gyártókat teljesen hidegen hagyja a "feedback" (nem feltétlen vírusminta)
    - ilyen szinten egyszerűen itt nem lehet említésre méltó tevékenységet folytatni
    - belefektetett idő és energia sose térül meg

    Én megpróbáltam ez azt egészet és nem sikerült. Ez van. ;)

    (ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

Új hozzászólás Aktív témák