Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ALFA

    senior tag

    válasz daimonion #46564 üzenetére

    Igen, ahogy a híreket hallottam/olvastam célzottan küldtek leveleket kiválasztott intézményeknek a szokásos kamu szövegekkel, hogy itt a számla, vagy válasz egy ügyre, és ahogy a térképen látszik, sokan rákattintottak. Azt nem tudom, hogy az oroszoknál is volt-e kár, vagy ők kivédték, de úgy tűnt, hogy a törököknél és szovjet utódállamokban voltak az első fertőzések, de az angolok vitték el a pálmát a legnagyobb kárral, és mert ők fizettek először egyes hírek szerint.

    Azt nem igazán értem, hogy az angoloknál miért volt ekkora kár, odáig rendben van, hogy a recepciós akármilyen pc-t használ, de kórházaknál hatalmas adattárházat kell használni, nem hiszem, hogy abban kárt tudott tenni ez a vírusnak nevezett valami.

    Van linuxra is ilyen probléma, tegnap olvastam, több, mint egy hónapja jelentették be, de még nincs meg a javítása. Annyival jobb a helyzet, hogy nem lehet kárt tenni vele, csak a megfertőzőtt linuxos gépet nagyon le lehet terhelni. Mondjuk, nem tudom, hogy mit jelent a "linux" ebben az esetben, nem hiszem, hogy minden disztribúciót érint. Valamint azt se tudom, hogyan tudna bárki is bármit csinálni, mégha rá is kattint valaki egy ilyen kártékony linkre, azonnal kiderülne a turpisság, hogy engedélyt kér telepítésre, vagy egyáltaláan, hogy futni tudjon.

    Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

Új hozzászólás Aktív témák