Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Arra gondoltam, hogy faternak veszek ajándékba egy Mede8er MED600X3D-t. Amire használná, az filmek nézése NAS-ról (Synology DS111), illetve zenék hallgatása FLAC-ban, szintén NAS-ról. Eléggé komoly hangcuccai vannak, nem tudom, hogy a Popcornnak van-e annyival jobb hangminősége, mint amennyivel többe kerül? :F (Optikán kötném rá a hangot az erőlködőjére.)

    Okostelefonja nincs, nem is nagyon tudná használni, kérdés, hogy eléggé jól kezelhető-e a kütyü zenehallgató része távirányító + TV segítségével? Előtte egy AsusOPlay volt, annál eléggé körülményes volt egy zeneszámot elindítani, mire elnavigált oda az ember. Az Asust egyébként is elajándékozta a húgomnak, mert az nem boldogult már a 3D-s filmekkel, viszont mióta 3D-s tévéje van az öregnek, rá van kattanva azokra. Sajnos a tévé beépített médialejátszója a DLNA miatt eléggé korlátos (feliratot nem lehet váltani, nyelvet nem lehet váltani, stb.), ezért muszáj valami értelmes médialejátszó, és ár/érték arányban erre jutottam. (Hálózatilag egyébként rendben van náluk a történet, minden gigabites, bivaly a router, minden kábelen van bekötve.)

    Egyéb javaslat, vélemény?

    Szerk.: Még az is kérdéses számomra hol vegyem meg, mindenki a lejátszó.hu-t írja itt, viszont én őket nem ismerem. A PCX-nél ugyanúgy kapható a termék, és tudom, hogy ott nincs gond az esetleges garanciáztatással. A lejátszó.hu-nál volt valakinek garanciáztatási gondja?

    [ Szerkesztve ]

    The Amiga, Born a Champion

  • válasz coreska #2521 üzenetére

    Köszi, akkor valószínűleg benevezek egy ilyenre.

    gógyi: LAN-on kötöm rá, csak semmi wifi. :D

    [ Szerkesztve ]

    The Amiga, Born a Champion

  • Na, megvettem a 600-ast. 2.0-s firmware-rel belefagyott a lejátszás folytatásába, de most a legújabbal már jól megy minden. A kérdésem az lenne, hogy másnak is be szokott ragadni a távirányítón a középső gomb? (Ami a négy nyíl között van.) Mert ezen rendszeresen, ha lent nyomom meg. Egyébként jó a cucc.

    @apszi: Számomra a webböngészője használhatatlanul lassú. Indexet próbáltam megnyitni, de nagyon lassan töltődött be az oldal. A youtube kliens teljesen jól működött az alatt a pár nap alatt, amióta nyomkodom.

    [ Szerkesztve ]

    The Amiga, Born a Champion

  • Teszteltük faternál a kis 600-ast hanglejátszási képesség szempontjából. A referencia eszköz egy professzionális CD lejátszó volt, RCA kábelen bekötve az erősítőbe, és Vangelis Opera Sauvage c. lemezét hallgattuk. A médialejátszón ugyanennek a lemeznek a veszteségmentes (FLAC) változata volt. Egyszerre indítottuk el mindkét eszközön a zenét és ide-oda kapcsolgattunk. A hangfalakat fater maga építette (nagy hifista az öreg, csak magában bízik), az erősítő pedig egy Cambridge Audio volt, a pontos típusát nem tudom, csak azt, hogy több százezer forint egy ilyen. :) A teszt nyilván szubjektív, de hát a zeneélvezet is az. :DDD

    1. HDMI kábelen keresztül ment a hang a tévébe, és a tévén keresztül optikán az erősítőbe. Ezt a bekötést azért választottam, mert faternak minden így van bekötve, hiszen zenét eddig csak CD-n hallgatott. Azt kell, hogy mondjam, a hangminőség számomra vállalható volt, de azt én is éreztem, hogy nem volt benne elég dinamika, és a magas tartomány is kicsit tompább volt. Valahogy fátyolosabb, erőtlenebb volt minden. Fater jelezte, hogy ez neki még nem elfogadható szint!

    2. RCA kábelen ment a hang direktben az erősítőbe a medből. Siralmas, értékelhetetlen. Annyira rossz volt, hogy pár perc után abba is hagytuk a tesztet. Természetesen lehetséges, hogy nekem például otthonra bőven jó lenne ez is, de fater cuccán, főleg, hogy a CD lejátszó volt a referencia, nem volt jó. Nagyon nem. Ebből az derül ki számomra, hogy nagyon ergya a DAC, ami a medben van, hiszen a CD lejátszó is RCA-n volt bekötve, az meg mégis jól szólt.

    3. Optikán kötöttük be az erősítőbe. Gyakorlatilag nem tudtuk megkülönböztetni a CD lejátszótól, vagy csak minimális volt a különbség. Tettünk még egy olyan próbát is, hogy a CD lejátszót is optikán kötöttük be az erősítőbe, akkor már tényleg nem lehetett megkülönböztetni őket egymástól.

    A konklúzió tehát az, hogy optikán bekötve a medet, és megfelelő veszteségmentes formátummal etetve a száját, lehet minőségi zenehallgatásra használni. Nyilván ilyenkor a digitális/analóg konverziót az erősítő végzi el, tehát gyakorlatilag a médialejátszónak nincs más dolga, mint kitolni magából a biteket. Viszont ez feltételez egy jó minőségű erősítőt. (Mondjuk az amúgy is kell a zenehallgatáshoz.)

    The Amiga, Born a Champion

  • Sziasztok, van nekem egy Mede8er MED600X3D-am. Anno vásárlás után rögtön beregisztráltam a készüléket a plusz garanciáért. Most viszont megváltozott a regisztrációs oldal, és nem enged be a user névvel. Ilyenkor mi van? Hol tudom ellenőrizni/bizonyítani a garanciaidőt? Vagy regisztráljak be újból ugyanazzal a szériaszámmal, amit már egyszer megadtam?

    Most ez a felirat fogad a regisztrációs oldalon:

    Korábban már regisztrálta a terméket a régebbi regisztrációs oldalunkon?
    Semmi probléma, adatai megmaradtak nálunk. Ha újabb készüléket vásárolt azóta, ezen az új oldalon regisztrálhatja azt.

    Igen ám, csakhogy én el szeretném adni a cuccot. Hogyan tudom bizonyítani a garancia meglétét? :O

    [ Szerkesztve ]

    The Amiga, Born a Champion

  • válasz #54715584 #8163 üzenetére

    Nem, mivel megtaláltam a visszaigazoló e-mailt, amiben benne van a usernév/jelszó. De egyébként a jelszóemlékeztető sem küld semmit. Egyszerűen új regisztrációs oldalt csináltak, és a régi accok nem működnek.

    (#8164) Fifi: Lehet én is ezt fogom csinálni, de előbb írok a szupportnak.

    The Amiga, Born a Champion

Új hozzászólás Aktív témák