Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • scr006

    tag

    válasz Redbull941 #18076 üzenetére

    Üdv,

    Ph-n követve az eseményeket, ha váltanék, én most lehet, hogy inkább a Radeon mellett maradnék, a GCN architektúra miatt. Ahogy nézem a híreket a legtöbb motorgyártó most velük dolgozik, tehát remélhetőleg jobban kifog jönni a teljesítménye. Illetve egyelőre a Dx12 is jobban áll nekik, bár a 980 is impozáns kártya, de ha én vennék én a 290X mellett döntenék... :)

    üdv

  • leviske

    veterán

    válasz Redbull941 #18076 üzenetére

    Én a helyedben nem sietnék. Egyrészt a ME: C valószínűleg már jól fogja demonstrálni a DX12/Vulkan alatt várható erőviszonyokat és amennyiben tényleg a rendszerkövetelmény ajánlott kártyapárosa a 280X / GTX970 lesz, az valószínűleg nem a használt Tahiti árakat fogja lefelé mozgatni. Ellenben egyelőre úgy tűnik, hogy a Polaris 10 nagyjából a Hawaii (PRO?) szintjére érkezik, ami a 380(X) aktuális ársávjában egy egészen érdekes ajánlatnak ígérkezhet. Ráadásul ez mozdíthat a 290(X) és 390(X) árakon is.

    Mindezalatt viszont a 380(X) és 280(X) használtpiaci értéke szerintem már nem fog drámai mértékben esni. Valószínűleg mire a 280(X) 40k körül lesz, addigra a 290(X) is lemegy 60k-ra. Szóval most szerintem kimondottan rosszul járnál egy cserével.

    (#18074) ADAM1337: A 280-al szemben a 960 és a 380 is sokszor felülkerekedik, de szerintem soha nem annyival, hogy arra érdemes legyen plusz pénzt költened. A Tonga a Tahiti-n nagyjából 10%-ot hoz az újításainak köszönhetően (plusz rendelkezik normálisabb Linux támogatással, ellenben a GCN1.0-s kártyákkal :DDD ), de ha kiindulsz abból, hogy mennyiért tudod eladni használtan a mostanit és mekkora ahhoz képest a különbözet az újakhoz, láthatod, hogy nem feltétlen éri meg.

    A Tahiti-ről szerintem nem igazán éri meg váltani a Hawaii teljesítményénél gyengébb GPU-ra.

Új hozzászólás Aktív témák