Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz szasanyi #886 üzenetére

    Elmondom a titkot. ;) Veszel egy olcsó, de jóminőségű 7970-et, alulfeszeled, tuningolod, és máris kenterbe verted a gyári 280X-et, meg a gyárilag az esetek többségében túlfeszelt Ghz Editiont is. :U
    Igen, ehhez kell pár extra kattintás, meg néhány óra tesztelés. De a lényeget leírtam a Logout tesztemben. ;)
    Amúgy lehet, a 280x-ekkel is lehet hasonlót művelni, de aggódom, hogy ott nem lesz akkora sikere.
    A 7950-emmel se tudom megközelíteni az ex-7970-esem fogyasztását, a 7950 925/1250Mhz-en, csontra alulfeszelve eszik éppen annyit Tomb Raider alatt, mint a 7970 1000/1450-en alulfszelve, miközben utóbbi, hát, nem kicsit gyorsabb.
    (Azért TR, mert ott teszteltem valamiért most a karijaim. :) )

    A tuningos kiegészítésre: Tegyük hozzá, hogy ilyen magasságokban nagyon durván sokat számít, mennyire jól sikerült GPU kerül a kártyára, azt meg nem tudják garantálni. :U Volt a topikban 7970, ami éppencsak, hogy 1100Mhz-et tudott... Szerintem gyárilag 1240Mhz nagyon szép. Ja, és a Tahiti GPU nagyon szereti, ha 60-70 foknál nem melegszik tovább. Na, 1,3V-on ezt tuti nem bírta a gyári hűtő, ami megintcsak jópár Mhz lehetett plusszban. Ezze szemben a Matrix hűtője igencsak combos, sokkal jobban hűt, ami már önmagában garantál 30-50Mhz, akár 100Mhz-et Tahiti GPU-nál. :K

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák