Új hozzászólás Aktív témák

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Ryder62 #308 üzenetére

    Az ő szempontjukból teljesen érthető, hiszen pont az a lényege, hogy így drágábban jutsz hozzá a DLC-hez, mintha pontért vennéd. Ezért remélnek több pénzt belőle. Teszik mindezt úgy, hogy közben a vásárlók is elégedettek, hiszen végre megszűnik ez a "hasztalan és igedesítő" pontrendszer.

    Eddig egy átlagos DLC 800 BW Pont volt, a drágábbakért pedig elkértek 1200-at is. Ha figyelembe vesszük, hogy 1600 BW Pontot eddig 3590 forintért vehettél a CD Galaxisban (Ebből pedig kijött két átlagos árú DLC), ezután majd a Call of Duty és hasonló játékok bővítményeihez hasonlóan 10-15 euróért veheted meg őket, ami barátok között is 3000 forint/darab lesz. Vagyis, ha kettő átlagos árú DLC-vel számolsz, az mindjárt 6K körüli összeget jelent, szemben a BW Pontok 3590 forintos árával... Ki van ez találva, ne félj.:K

    Hát, ha nem lesz GOTY, akkor tőlem nem lesz bevételük sem, mert én többé félkész játékért egyáltalán nem fogok fizetni. Példát vehetnének már a CD Projektről, ami ingyen adja a bővítményeket a játékok tulajdonosainak, vagy a Blizzardról, aki - bár drágán adja a játékait -, de mindig bővíti azokat és ráadásul a kiegészítőket külön is megveheted dobozosan, nem kell euróval szenvedni.

    Lehet, hogy elfogadott az internetes vásárlás, de nekem továbbra sincs netes kártyám és a legkisebb kéztetést sem érzek arra, hogy vegyek egyet. Nem tehetek róla, ez van, én nem szeretem ezt a módszert, és kész.

    (#310) Iscariah: Ha maradt még pontod, azt el tudod költeni azokban a játékokban, ahol eddig is. Az Inquisition-ben már nem fizethetsz velük.

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Vistaboy #311 üzenetére

    Már életbe is lépett a rendszer, ez alapján már világosan látható, hogy miért szüntette meg az EA a BW Pontok értékesítését. A Kingdoms of Amalur című játékhoz három DLC jelent meg, melyek között volt két átlagos és egy olcsóbb fajta. A Teeth of Naros, valamint a The Legend of Dead Kel 800 BW Pontba került, míg a Weapon & Armor Bundle 400 pontot kóstállt. Vagyis ha meg akartad venni a két bővítményt (a fegyver és páncélpakk bőven kihagyható kategória), elég volt 1600 pont, vagyis 3590 forintot kellett érte fizetni. Még ha külön rendelted, és erre rájött a szállítási költség, akkor is megúsztad 4570-ből. Ezzel szemben most:

    A két drágább DLC 10-10 euró, ami a mai árfolyamon számolva 3127 Ft. Vagyis, ha meg akarod venni mindkettőt, akkor 6254 forintot kell érte fizetned, ami 2664 forinttal drágább, mintha vennél 1600 BW Pontot és azzal fizetnél.

    Szóval, nem véletlenül vár többlet bevételt az EA a DLC-k árából, hiszen a dollár-euró váltás a digitális disztribúcióknál jóval nagyobb mértékű. Egy dobozos játékot újonnan megkapsz 12-13K körül, mégha a drágábbakat nézed is. Viszont Originen 60 euróba kerülnek, ami átszámítva nem kevesebb, mint 18.760 Ft. Vagyis bő 5-6 ezerrel több, mintha dobozosan vennéd.

    Tehát ezért nem veszek én semmit online. Mielőtt még valaki megemlíti: most nem a Steam és Origin akciókról van szó, hanem a DLC-kről, ezeknek az árai pedig nem fognak változni, maximum ha egy Digital Deluxe GOTY Edition keretében együtt adják őket olcsóbban pár év múlva.

    [ Módosította: radi8tor ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

Új hozzászólás Aktív témák